Iki akcijos „Darom“ liko 5 dienos

Š.m. balandžio 21 d., šeštadienį, jau tradicine tapusi pavasarinė aplinkos švarinimo akcija ,,Darom” vėl pakvies lietuvius telktis šalies švarinimui. Penktąjį kartą šalyje vyksianti akcija bendram tikslui šiemet tikisi suvienyti daugiau nei dešimtadalį Lietuvos gyventojų.

„Lietuva yra viena iš pirmųjų šalių, prieš 5- erius metus palaikiusių akciją ,,Darom”, ir viena iš keletos,- pavyzdingai ją kasmet rengiančių. Labai smagu, kad kiekvienais metais į mūsų kvietimą – vienytis šalies švarinimui – atsiliepia vis daugiau tautiečių. Tai įrodo, kad Lietuvoje žmonių sąmoningumas ir atsakomybė po truputėlį auga. Žmonės pamažu pradeda suvokti, kad esame atsakingi ne tik už tvarką savo kieme. Per penkerius metus, kai vyksta akcija, pastebėjome, kad situacija miestuose po truputėlį gerėja, nors ir labai nežymiai. Beveik 70 proc. akcijos metu surenkamų atliekų yra tinkamos antriniam panaudojimui arba galėtų būti perdirbamos, tačiau, deja, atgula parkų žolynuose, upių pakrantėse” – pasakojo  akcijos ,,Darom’12” organizatorius Karolis Sargūnas.

Kasmet į Lietuvos sąvartynus patenka apie 1,5 mln. tonų komunalinių atliekų, o kiekvienas lietuvis apytiksliai išmeta po 500 kg šiukšlių. Kyla natūralus klausimas – kada tapsime dideliu šiukšlynu? Juk trečdalis šalies gyventojų ne tik nerūšiuoja atliekų, bet ir neketina to daryti,“ – sakė Karolis Sargūnas, aplinkos tvarkymo akcijos „Darom“ vadovas.

Penktieji, jubiliejiniai akcijos „Darom“ metai, neatsitiktinai paskirti atkreipti visuomenės dėmesį į antrinį žaliavų panaudojimą, bei perdirbimo problemas.

Kaip teigia akcijos organizatoriai, svarbu ne kiek šiukšlių bus surinkta ir surūšiuota, svarbiausia suprasti, kokią žalą jos daro aplinkai. Kaip ir kasmet šiukšlės bus renkamos, rūšiuojamos bei išvežamos į sąvartynus arba antriniam perdirbimui.

Taigi su šūkiais:

„Mes nenorime, kad Lietuva pavirstų dideliu šiukšlynu!“

„Mes rūšiuojame atliekas ir mokome to daryti kitus!“

„Mums svarbu kokioje aplinkoje gyvename!“

Kviečiame visus prisijungti prie kasmetinės aplinkos švarinimo akcijos „Darom 2012“.

 

Visi Kupiškio krašto žmonės kviečiami prisijungti prie mūsų balandžio 21 d., 10 val., miesto aikštėje.

 

Atsinešk maišų, pirštines ir įrankį.

 

Gera nuotaika – privaloma!

 

Všį. Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centras

 Kupiškio jaunimo centras

 http://www.mesdarom.lt/ 

3 thoughts on “Iki akcijos „Darom“ liko 5 dienos

  1. scort girls

    It?s really a nice and useful piece of information. I am glad that you shared this helpful info with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

    Atrašyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *