Kupiškėnai kruopščiai ruošiasi respublikinei bitininkų šventei – meno ir amatų festivaliui „Bičiulių Lietuva Kupiškiui“

Kupiškio rajono savivaldybės posėdžių salėje rinkosi darbo grupė, skirta rugpjūčio pradžioje Kupiškyje vyksiančiai 36-ajai respublikinei bitininkų šventei organizuoti. Šiai grupei vadovauja Savivaldybės meras Jonas Jarutis, o pačią grupę sudaro ne tik bitininkai, bet ir įvairių veiklos sričių atstovai.

Darbo grupė rinkosi dar tik antrąkart, tačiau iki šventės likus trims mėnesiams, nutarta, kad rinktis vertėtų dažniau. Pasitarime buvo sprendžiamos aktualiausios problemos, tartasi dėl tam tikrų įstaigų ir organizacijų veiklos bei konkretaus indėlio į šventę.

J. Jarutis nudžiugino darbo grupę žiniomis, kad šventėje, kuri vyks rugpjūčio 3-5 dienomis Kupiškio marių „Uošvės liežuvio“ saloje, ketina dalyvauti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė (gautas jos padėjėjų žodinis sutikimas). Kvietimai į šią šventę išsiųsti ir kitiems aukštiems valstybės vadovams, tačiau konkretesnių atsakymų dar laukiama. Deja, iš Krašto apsaugos ministerijos nepavyko gauti pontoninio tilto, kuris labai tiktų kelionei į salą, tačiau organizatoriai tikisi bendromis jėgomis sugalvoti kokį nors ne mažiau įdomų ir originalų būdą patekti į „Uošvės liežuvį“.

Renginio organizatorė – Skapiškio kultūros namų režisierė Vita Vadoklytė – prašė Kupiškio kultūros centro vadovo Rapolo Lukoševičiaus pagalbos dėl reikalingų saviveiklos kolektyvų ir išgirdo tvirtą pažadą, kad kolektyvai šventėje ne tik dalyvaus, bet ir parodys tai, ką jie moka geriausiai. Taip pat V. Vadoklytė susirinkusius supažindino su programos gairėmis.

Respublikinė bitininkų šventė, kuri kasmet rengiama vis kitame Lietuvos kampelyje, kupiškėnų ketinama vadinti meno ir amatų festivaliu „Bičiulių Lietuva Kupiškiui“. Svarbiausia ne tik suburti visos šalies bitininkus bei organizuoti geriausių bitininkų konkurso apdovanojimą, tačiau ir parodyti atvykusiems Kupiškio kraštą, mūsų paveldą, amatus ir tradicijas. Todėl visos trys festivalio dienos bus supintos iš įvairių renginių: vyks bitininkystės eksponatų ir tapybos darbų paroda, moksleivių piešinių bei avilių ekspozicija, bus skaitomos paskaitos ne tik apie bičių produktų naudą žmogaus organizmui, bet ir apie tai, kaip bičiulystė susijusi su senąja lietuvių kultūra, kaip bitelės suprantamos mūsų tautos pasaulėjautoje.

Šventėje netrūks pačios įvairiausios muzikos – tiek vietinių saviveiklininkų (folkloro ansamblių, šokių kolektyvų, kapelų), puikiai pristatančių mūsų regiono kultūrinį paveldą, tiek svečių iš kaimyninių rajonų bei užsienio. Gerą nuotaiką bičiulių šventėje dovanos ir pučiamųjų instrumentų orkestras iš Panevėžio – tai bus nepamainomas pagalbininkas iškilmingoje eisenoje, vėliau orkestro dalyviai ketina Kupiškio Kristaus žengimo į dangų bažnyčioje surengti sakralinės muzikos koncertą.

Festivalio atidarymo proga bus pastatytas koplytstulpis, pasodinta medelių, aplinką puoš įvairių rajonų suvežti floristiniai herbai ir kitos kompozicijos, aidės amatų mugė, kurioje bus prekiaujama skirtingais bičių produktais bei tautodailininkų darbais.

Taip pat ir pačioje „Uošvės liežuvio“ saloje bus skaitomos paskaitos, pristatomas Kupiškio rajonas, Skapiškio teatras „Stebulė“ bei vaikų ir jaunimo teatro studija „Ku – kū“ rodys spektaklius. Jau dabar konkursui „Geriausi Lietuvos bitininkai ir jų bitininkavimo metodai“ visų rajonų bitininkų draugijos teikia po du ar vieną kandidatus (mūsų rajono kandidatai – V. ir A. Bajorų šeima), kurių bitynus vertins speciali respublikinė komisija, o šios šventės Kupiškyje metu bus paskelbti įvairių kategorijų nugalėtojai.

Planuojama, kad vyks kūrybinės dirbtuvės, numatomas atvykusių Lietuvos ir užsienio bitininkų draugijų meno kolektyvų ir pavienių atlikėjų (muzikantų, skaitovų, pasakorių) koncertas. Žadama ir daugiau įvairios veiklos, taip pat galvojama prie šios bitininkų šventės prijungti ir tradicinę, jau 16-ąją Kupiškio marių regatą, tad žiūrovams ir svečiams tereikės atsivežti gerą nuotaiką ir „užsakyti“ puikų orą.

 

Informacijos šaltinis: Kupiškio rajono savivaldybė

Miglė Savukaitė, meropatareja@kupiskis.lt

2012-04-26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *