Meras J. Jarutis iš Šiaulių parsivežė elektrinių dviračių idėją

Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis lankėsi Šiauliuose, kur rinkosi Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) nariai. Šiame posėdyje dalyvavo daugiau nei 20 rajonų savivaldybių merų, kurie lankėsi NATO bazėje, susipažino su Šiaulių miestu ir jame vyksiančiomis TAFISA pasaulio sportas visiems žaidynėmis, apžiūrėjo UAB „Baltik vairas“.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje vyko NATO Greitojo reagavimo oro policijos misijoje Baltijos valstybėse dalyvaujančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonija – keturis mėnesius Baltijos oro erdvė saugojusius Vokietijos karius pakeitė lenkai.

Merams ne tik buvo pristatytas Šiaulių miestas, bet ir jo vykdomi projektai, organizuojami renginiai. Vienas svarbiausių – liepos 5-12 dienomis Šiaulių regione vyksiančios penktosios TAFISA pasaulio sportas visiems žaidynės (jos organizuojamos kas ketverius metus vis kitoje pasaulio šalyje). Jų programoje numatytos tradicinių sporto šakų varžybos, parodomosios sporto šakos, neįgaliųjų varžybos, čempionatai, muzikos, kultūros renginiai, mokslinės konferencijos ir seminarai.

Bus pristatomos ir tradicinės mūsų šalies sporto šakos, todėl J. Jarutis parvežė oficialų kvietimą žaidynėse dalyvauti Kupiškio lietuviško ritinio sporto mėgėjams. Planuojama, kad šiame renginyje pasirodys apie 10 tūkst. mėgėjų sportininkų iš 50 pasaulio valstybių.

Merai išmėgino naujausius dviračių gamybos produktus – keliasdešimt įvairių modifikacijų elektrinių dviračių, kurie tituluojami miestų ateities transportu. Išmėginęs įvairius dviračius, J. Jarutis įsitikinęs, kad šis transportas labai patogus, naudojantis juo galima ir pasportuoti, tačiau neperkaistama. Todėl su UAB „Baltik vairas“ direktoriumi Dirku Zwicku Kupiškio rajono savivaldybės meras sutarė dėl verslininko vizito Kupiškyje.

Gegužės viduryje kupiškėnai galės patys susipažinti su šiomis netradicinėmis, tačiau vis labiau populiarėjančiomis transporto priemonėmis, kuri gali būti alternatyva automobiliams ar visuomeniniam transportui. Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centras ateityje turėtų įsigyti tokių elektrinių dviračių ir juos galės nuomoti ne tik miesto svečiams, bet ir patiems kupiškėnams.

Tokiais dviračiais važiuoti nėra amžiaus apribojimo, jie tinka ir mieste, ir ilgesnėms distancijoms, ir stačioms įkalnėms. Dviračiui vairuoti nereikia vairuotojo pažymėjimo, leidžiama važiuoti dviračių takais, o akumuliatoriaus užtenka 50 kilometrų įveikti.

Norintys važiuoti dviračiu, mėgautis gamta ir kiek pasimankštinti tokios galimybės nepraras – elektrinis dviratis leidžia judėti tradiciniu būdu, t.y. panaudojant raumenų jėgą. Pedelec principas reiškia, kad naudojama ir žmogaus, ir elektrinio variklio energija. Pedalus minti reikia tol, kol pasiekiamas tam tikras greitis, o jau tada įsijungia variklis. Viršijus 25 km/h greitį variklis išsijungia, o toliau tokiu greičiu gali važiuoti savo paties jėgomis.

Variklis palengvina fizines pastangas, todėl mažiau sportuojantys, vyresni ar kamuojami sąnarių ligų, ilgesnį atstumą įveiks be vargo, skausmo ir su malonumu. Pasirinkę elektrinį dviratį, kelionės tikslą pasieksime laiku ir nesuprakaitavę, tad jį galima rinktis ne tik laisvalaikiui, bet kaip susisiekimo priemonę važiuojant pvz., į darbą.

 

Informacijos šaltinis: Kupiškio rajono savivaldybė

Miglė Savukaitė,  meropatareja@kupiskis.lt

2012-04-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *