Dėliojo turistinio sezono atidarymo šventės gaires

Banguolė ALEKNIENĖ

Iki naujojo turistinio sezono atidarymo liko mažiau nei mėnuo. Pernai šį sezoną pradėjome siekdami talpiausios Lietuvoje bažnyčios rekordo, dalyvaudami linksmojoje regatoje – plaukimo nestandartinėmis priemonėmis varžybose, klausydamiesi Lietuvos muzikinių grupių pasirodymo Uošvės Liežuvyje.
Šiemet taip pat žadama surengti Turizmo sezono atidarymo šventę. Dėl to praėjusį antradienį Savivaldybės posėdžių salėje vyko pasitarimas. Jame dalyvavo rajono Savivaldybės vadovai, jai pavaldžių ir kitų įstaigų atstovai, rengiantys šią šventę ar prisidedantys prie jos organizavimo.

Pasak mero Jono Jaručio, šventinis turizmo sezono atidarymas rajone rengiamas antrą kartą. Šios šventės tikslai lieka tokie pat – pristatyti mūsų krašto lankytinas vietas, pasigarsinti, kad kuo daugiau atvyktų pas mus turistų, kad čia ilsėdamiesi jie patirtų daug gerų įspūdžių ir rajono biudžetą papildytų vienu kitu litu.

Supažindino su programa

Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Paulius Pranckūnas pateikė preliminarią turistinio sezono atidarymo šventės, kuri Kupiškyje yra numatyta birželio 2 d., programą. Ji suskirstyta į dvi dalis – dieninę ir vakarinę. Pirmoji renginio dalis vyks Aukštupėnų poilsiavietėje, prie elingo. Dar prieš septynias ryto laukiami žvejai mėgėjai, norintys parungtyniauti, kas daugiau sugaus žuvies. Šiek tiek vėliau į šventinių renginių maratoną įsijungs paplūdimio tinklinio varžybų dalyviai. Žiūrovai jų rungtynes galės stebėti ne tik aikštelėje ties elingu, bet ir „Pagardų“ klubo valdose, Aukštupėnuose.

Vyks grafičio piešimo pamokėlės, bus pristatytas šiaurietiškas ėjimas, vyks įvairūs žaidimai, plaukimo nestandartinėmis priemonėmis varžybos – pernai turėjusios didelį pasisekimą. Po visų varžybų sulauksime ir jų nugalėtojų bei prizininkų apdovanojimų ceremonijos. Prie elingo kviečiami savo dirbiniais prekiauti ir tautodailininkai.

Rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorius pridūrė, kad bus tariamasi su Kupiškio etnografijos muziejumi, kad į programą būtų galima įtraukti ir oficialią šio muziejaus pastato po renovacijos atidarymo ceremoniją. Juolab kad šie metai yra paskelbti Muziejų metais.

Antroji renginio dalis turėtų vykti Uošvės Liežuvyje nuo 19 val. Numatyta, kad čia šventės dalyvius pasveikins rajono meras, linksmins jaunimo ir brandesnių atlikėjų muzikinės grupės. Jau žinoma, kad koncertuos grupė „Freaks on floor“ ir Stasys Povilaitis. Bus lošiamas pagrindinis šventės prizas. Koks jis bus, kol kas paslaptis. Vidurnaktį Kupiškio padangę turėtų nušviesti planuojamas fakyrų (ugnies) šou. Kojas visi galės pamiklinti diskotekoje iki pat antros valandos nakties.

Įpareigojimai ir pasiūlymai

Pasitarimo dalyviai aptarė, kur ir kuriuo laiku budės greitoji medicinos pagalba, kaip saugumą užtikrins ugniagesiai ir policijos darbuotojai. Vakare koncerto ir diskotekos metu tvarką padės palaikyti ir samdyta saugos tarnyba.
Eismo ženklų pastatymu, aikštelių apšvietimu, papildomais tualetais, šiukšlių konteineriu renginio vietoje įpareigota pasirūpinti UAB „Kupiškio komunalininkas“. Šios bendrovės ir Kupiškio seniūnijos rūpestis bus nušienauti teritoriją, kur vyks renginiai. Kupiškio jaunimo centras bus atsakingas už mikrofonus.

Šventės metu bus galima prekiauti iki 6 laipsnių stiprumo alumi. Vyks alaus degustacija.
Savivaldybės specialistė Stasė Krestovienė pasiūlė renginio dieną miestelėnus ir mūsų rajono svečius pavėžinti po miestą, iki Uošvės Liežuvio traktoriuku „Pupsiuku“. Kultūros centro direktoriaus Rapolo Lukoševičiaus nuomone, prieš kviestinių muzikinių grupių koncertą reikėtų į renginio programą įtraukti mūsų miesto jaunimo roko grupės pasirodymą.
P. Pranckūnas sakė, kad šventės dalyviai galės paskraidyti skraidykle, pakilti oro balionu virš Kupiškio. Pastaroji pramoga bus, jei susirinks užtektinai to norinčių žmonių. Registruotis jau galima Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centre. Dar numatomas yra ir elektrinio dviračio išbandymas.

Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Zigmas Paulauskas sakė, kad naujojo turizmo sezono atidarymo proga galima būtų surengti draugiškas futbolo ar kitokias varžybas. Tačiau J. Jaručio nuomone, gal nereikėtų žmonių blaškyti po keletą renginių. Geriau koncentruotis, kaip numatyta programoje, poilsiavietėje prie elingo ir Uošvės Liežuvyje.
P. Pranckūnas kvietė visus ir toliau teikti savo pastabas dėl programos. Nors laiko iki renginio liko jau nebedaug, bet kai ką vis dar bus galimybė pakoreguoti. Paskutiniai turistinio sezono atidarymo šventės akcentai bus sudėlioti vėl susirinkus jos rengėjams į pasitarimą likus savaitei iki birželio 2-osios.

 

Šaltinis: Kupiškėnų mintys

Straipsnis patalpintas šeštadienio numeryje 2012−05−12

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *