Kupiškyje vyko garsiausias Lietuvoje triatlono renginys

Prie Kupiškio marių vyko Europos triatlono sąjungos (ETU) jaunimo (iki 19 metų) taurės etapas, atviras Baltijos šalių triatlono čempionatas ir Lietuvos triatlono čempionatas, sukvietęs rekordinį 10 šalių sportininkų skaičių – net 250! Šios varžybos buvo ne tik didžiausias Lietuvoje vykęs triatlono renginys, bet ir vienas didžiausių visose Baltijos šalyse. Triatlono varžybos mūsų mieste vyko jau devintus metus.

Varžybas atidarytomis paskelbė Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis, pasveikinęs triatlono varžybų dalyvius ir išreiškęs džiaugsmą, kad Kupiškiui teko garbė prisidėti prie aukšto sportinio lygio renginio organizavimo. Sportininkus taip pat pasveikino Europos triatlono sąjungos atstovas, Lietuvos triatlono federacijos prezidentas Saulenis Pociūnas, varžybų organizatorius Dainius Kopūstas, sėkmės linkėjo ir Kupiškio rajono kūno kultūros ir sporto centro direktorius Zigmas Paulauskas. Kupiškyje rungėsi Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Kroatijos ir Lietuvos sportininkai.

Pirmiausiai startavo vaikai, mėgėjai ir veteranai (jie plaukė 250 m, važiavo dviračiu 8 km ir bėgo 2,5 km), vėliau – jau ilgesnę trasą turėjo įveikti Europos jaunimo taurės dalyviai (atskirai vaikinai ir merginos): jiems reikėjo nuplaukti 750 m, dviračiu nuvažiuoti 20 km ir nubėgti 5 km), na, o elito grupės sportininkai (apie 50 dalyvių) startavo olimpinėje triatlono distancijoje: jie plaukė 1500 m, važiavo dviračiu 40 km ir bėgo 10 km.

Europos jaunimo taurės etape vaikinų grupėje čempionu pripažintas ukrainietis Ivanas Menšikovas, antrą ir trečią vietas pasidalijo rusai Aleksejus Kalistratovas bei Ilja Prasolovas. Sėkmingiausiai iš lietuvių čia pasirodė panevėžietis Tautvydas Kopūstas. Merginų grupėje čempione tapo estė Kaidi Kivioja, antroje liko kroatė Tea Milos, o trečioji vieta atiteko Jelenai Lochmanovai iš Rusijos. Tarp lietuvių geriausiai pasirodė Samanta Šopytė.

Elito grupėje vyrų tarpe čempionu tapo baltarusis Aleksandras Vasilevičius, antroje liko jo tautietis Vladimiras Ševkinas, o trečias liko latvis Andrejus Dmitrijevas. Ketvirtoje vietoje liko panevėžietis Paulius Dapkus. Moterų elito grupėje olimpinėje distancijoje nugalėtoja tapo baltarusė Natalija Borisova-Novikova, tarp lietuvių geriausiai pasirodė po motinystės atostogų pirmą kartą olimpinę distanciją įveikusi Alina Padleckaitė-Ranceva.

Vaikų, mėgėjų ir veteranų nugalėtojais savo amžiaus grupėse tapo: Titas Pumputis, Fausta Rimkutė, Aidas Navickas, Algirdas Striukas, Evelina Tomkevičiūtė, Matas Bernadickas, Justinas Narkūnas, Stasys Mekšėnas.

Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis apdovanojo čempionus bei paspaudė stipriausiems sportininkams rankas.

Vėliau triatlono dalyvių ir žiūrovų laukė koncertas bei diskoteka ir šventinis fejerverkas.

Šaltinis: Kupiškio rajono savivaldybė

Informaciją parengė: Miglė Savukaitė, meropatareja@kupiskis.lt