Respublikinės vėžių gaudymo ir virimo varžybos susilaukė dėmesio ir buvo sėkmingos

Dvi dienas ir vieną naktį Kupiškyje virė azartiškos kovos – žvejai mėgėjai bei vėžių gaudytojai bandė savo sėkmę ir stengėsi pademonstruoti įgūdžius respublikinėse vėžių gaudymo ir virimo varžybose. Jose dalyvavo beveik 100 entuziastų – 12 komandų iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Šilalės, Švenčionių ir Kupiškio. Varžybas organizavo Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centras, Kupiškio rajono savivaldybė bei Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyrius.

Pirmąją varžybų dieną vyko ne tik atidarymas, buvo įrengtos stovyklavietės, bet jas reikėjo vakare ir pristatyti. Tai buvo galima daryti visais įmanomais būdais: vieni paprasčiausiai pasakojo, kaip viskas įrengta ir kodėl taip papuošta, kiti – šmaikštavo, treti (pvz., komanda „Žaliukai“) – pasitelkė ne tik šmaikščius posmus, kurie vėliau praminti Vėžių himnu, bet ir dainavo, pritariant gitarai.

Stovyklavietės buvo įrengtos panašiai, tačiau kartu ir skirtingai – organizatoriai nedraudė puošybai bei apipavidalinimui naudoti jokių medžiagų, tad daugeliui pravertė gamtos lobiai, kitiems – netgi originalūs plakatai ir t. t.

Antrąją varžybų dieną (rugpjūčio 19 d.), nuo pat ankstyvo ryto (7.00 val.) buvo skelbiama vėžiavimo varžybų pabaiga ir skaičiuojami bei rūšiuojami sugauti vėžiai. Paaiškėjo, kad daugiausia jų (net 65) pagavo „Žaliukų“ komanda, kurioje buvo ir Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis.

Po pusryčių prasidėjo vėžių virimo varžybos. Šioms varžyboms reikėjo ne tik laimikių, bet ir žinių, kaip geriau juos virti, bei originalumo, kaip gražiau juos patiekti. Vėžius vertino speciali vertinimo komisija, kurią sudarė Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Paulius Pranckūnas, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyriaus medžioklės žinovas Bronislovas Juodviršis bei žiniasklaidos atstovai: Povilas Vireliūnas ir Ingrida Nagrockienė. Ši komisija taip pat degustavo patiekalus, vertino jų estetinį vaizdą ir skaičiavo rezultatus.

Sekmadienio vidurdienį vyko iškilminga apdovanojimų ceremonija: buvo padovanota daugiausiai vėžių pagavusi komanda – kupiškėnai „Žaliukai“, antrąją vietą užėmusi taip pat kupiškėnų komanda „Storas ir Ko“, bei trečioje likusi vietinių vėžių mėgėjų ekipa, tarmiškai pasivadinusi „Palavenka“ (taip kupiškėniškai skamba pamaryje esantis Palėvenėlės kaimas).

 

Prizų pelnė ir skaniausiai vėžius išvirusi ekipa. Trečioje vietoje liko Šilalės vėžiautojai – išeiviai iš Kupiškio, antroje – kupiškėnai iš „Dešimtkojo“, o pirmąją iškovojo vėžiu savo herbe besididžiuojantys Švenčionėlių žvejai. Apdovanota ir komanda, kuri originaliausiai buvo įsirengusi savo stovyklavietę. Tai pasisekė padaryti kupiškėnams, susibūrusiems į ekipą „Dešimtkojis“. Taip pat jie džiaugėsi pagavę ir didžiausią vėžį.

Po apdovanojimų „Dešimtkojo“ nariai skyrė paguodos prizą trijulei „Jaunėlis“, o tuomet visi valgė atsisveikinimo pietus ir tvarkėsi stovyklavietes.

 

(Fotografavo B. Juodviršis)

Informacijos šaltinis: Kupiškio rajono savivaldybė

Informaciją parengė:  mero patarėja  Miglė Savukaitė

meropatareja@kupiskis.lt

(8-459) 35521
Informacija atnaujinta: 2012-08-21

p

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *