Būkime aktyvūs dalyvaudami Kupiškio „blusų turguje“ !

Visi, norintieji parduoti nebereikalingus, bet dar naudingus daiktus, taip pat tie, kurie nori įsigyti įdomių ir vienetinių drabužių, rakandų, prietaisų, šių metų gruodžio20-ąją laukiami Kupiškio „blusų turguje“. Jis vyks Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje nuo 16 val.

  

 

   „Blusturgio“ idėja

Kiekvienas savo namuose turime daiktų ar drabužių, kurie mums nebetinka, nebepatinka, seniai jų nenaudojome, nebenešiojame – tokias senienas jau pats laikas išmesti. Vis dėlto teisingai darote jų neišmesdami: Jūsų seni daiktai dar gali būti labai naudingi kitiems.

„Blusų turgaus“ idėja – parduoti, atiduoti senus nebenaudojamus daiktus arba keistis jais. Kažkieno nenaudojamas rakandas reikalingas kitam. Tai – ne tik būdas atsikratyti senienų, bet ir galimybė už jas dar gauti pinigų.

   „Blusturgio“ istorija

Mūsiškis „blusų turgus“, angliškai vadinamas „Car boot sail“ (pažodžiui išvertus – prekyba tiesiai iš mašinos bagažinės), Europoje jau senas reiškinys. Ši idėja gimė Jungtinėje Karalystėje. Pirmą kartą kunigas Haris Klarkas ją paskleidė po to, kai panašų renginį pamatė apie 1960 m. viešėdamas Kanadoje. Nuo to laiko „blusų turgus“ greitai pasklido po visą Angliją ir dėl savo populiarumo yra laikomas kone šalies kultūros dalimi.

Iš Jungtinės Karalystės „blusų turgaus“ tradicija ėmė sklisti po Europą. Galbūt dėl finansinės krizės, o galbūt todėl, kad žmonėms patinka tokia laiko leidimo forma, šis reiškinys nesustodamas plinta ir tampa mėgstamas vis naujose vietose.

„Blusturgis“ – nebe naujiena ir Lietuvoje. Vilniuje bei Kaune tai jau labai dažnas renginys, o ir maži miesteliai vis labiau užsikrečia daiktų keitimosi manija.

   Tikslai

Svarbiausias kupiškėniško „blusturgio“ tikslas ir yra įgyvendinti „blusų turgaus“ idėją, t. y. skatinti nekomerciniais tikslais paremtą prekybą, labdarą, mainus dėvėtais daiktais.

Tokiame turguje prekybininku galės tapti kiekvienas ir parduoti vis dar naudingus, bet jam nebereikalingus daiktus. Žmonėms bus suteikta galimybė dalintis savo rankdarbiais, piešiniais ar kitais kūrybos darbeliais. Svarbu sukurti ir gerą atmosferą: prekyba turi tapti ne tik naudinga, bet ir įdomi bei smagi.

Turgus vyks Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje. Ją ketiname įrengti taip, kad ji kurtų sendaikčių turgaus nuotaiką. Pardavėjai ir pirkėjai galės vaišintis arbata su sausainiais. Muzika ir dainos turguje kurs šventinę nuotaiką.

Paremti turgaus idėją kalbinome gerbiamus ir žinomus Kupiškio žmones (tokius kaip Kupiškio rajono savivaldybės meras Jonas Jarutis, administracijos direktorius Žilvinas Aukštikalnis, ilgametis meras Leonas Apšega ir pan.) galinčius ir turinčius, kuo pasidalyti su kitais.

Tikimės, jog šis turgus taps vieta, kurioje žmonės norės ne tik įsigyti ar parduoti daiktų, bet ir pabendrauti: pasiklausyti pasakojimų apie parduodamas prekes, dalytis patirtimi apie tai, kaip švenčių proga išrinkti dovanas namiškiams, o gal tik apžiūrėti daiktus, kuriuos iš savo palėpių sunešė kupiškėnai – tiesiog gerai praleisti laiką.

 Taisyklės

„Blusturgyje“ gali prekiauti visibet tik savo asmeniniais daiktais.

Galima prekiauti ir savo kūrybos darbais, tačiau svarbu, kad jų dalis nesudarytų daugumos visų Jūsų turimų prekių, t. y. negalima prekiauti vien rankdarbiais.

Draudžiama prekiauti pelno siekiantiems fiziniams ir juridiniams asmenims, gaminantiems ar perpardavinėjantiems nevienetinius daiktus. Negalima prekiauti ir maistu ar maisto produktais.

(Taisyklės paimtos iš puslapio http://blusuturgus.wordpress.com/api/)

 

Dėl neaiškumų prekybos klausimais skambinti telefonu 8 624 68409.

 

   Auran Paskevic fotografijos

 

Paulius Briedis,

Kupiškio „blusų turgaus“ organizatorius

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *