Gruodžio 21 d. nuo 14 val. miškininkai vykdys tradicinę akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“

Visų laukiamoms metų pabaigos šventėms beldžiantis į duris Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija ir visos šalies miškų urėdijos rengia akciją „Parsinešk Kalėdas į namus“, kurios metu planuoja išdalinti žmonėms apie šimtą tūkstančių eglių šakų.

Jau ketveri metai organizuojama šakų dalinimo akcija sulaukia vis daugiau visuomenės dėmesio. Kasmet miškininkai išdalina per 100 tūkstančių eglių šakų. Šiemet akcija vyks taip pat visoje Lietuvoje, didžiųjų miestų ir miestelių centrinėse aikštėse, prie papuoštų miestų eglių. Šios akcijos tikslas ne tik atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį į tai, kad prieš šventes eglučių jaunuolynai tampa visų „taikiniu“, o tai skatina miškų niokojimą siekiant pasipelnyti būtent šiuo laikotarpiu, bet ir noras pasirūpinti, kad visi žmonės namuose turėtų gyvą miško dalelę – eglės šaką.
Eglučių šakų dovanojimo akcija – daugiatikslė. Ji prisideda prie gamtosaugos ir ugdo bendrapilietiškumą, kūrybinius sugebėjimus iš šakos sukurti menines kompozicijas.

Dažniausiai, artėjant Kalėdoms, norime namuose turėti šventinę žaliaskarę, tačiau pamirštame, kad norėdami suteikti džiaugsmo savo šeimai, prisidedame prie to, kad miške nukertamas dar vienas medelis. Miškininkai nori atkreipti dėmesį į tai, kad namus galima originaliai papuošti ir eglės šaka, kuri tikrai suteiks tiek pat džiaugsmo, o miškai patirs žymiai mažiau žalos.

Kupiškyje akcija vyks Gedimino g. 31, parduotuvės „Techasas“ automobilių stovėjimo aikštelėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *