Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos iš dalies finansavo 2012 metais vykdytą Kupiškio etnografijos muziejaus projektą „Kupiškėnų klėtys ir klėtelės“

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos iš dalies finansavo 2012 metais vykdytą Kupiškio etnografijos muziejaus projektą „Kupiškėnų klėtys ir klėtelės“. Jo metu buvo susisteminta medžiaga apie klėtis ir klėteles esanti Kupiškio etnografijos muziejuje. Surinkta ir apibendrinta medžiaga apie šiuo metu esančias klėtis ir klėteles iš visų Kupiškio rajono seniūnijų: Alizavos, Kupiškio, Noriūnų, Skapiškio, Subačiaus ir Šimonių. Įdomiausios iš jų nufotografuotos ir išmatuotos, bei sugrupuotos, pagal svarbą vietos bendruomenėms, Kupiškio kraštui ir Lietuvos istorijai, (Knygnešių spaudos slėpimas, gegužinės pamaldos, dailininko Kazio Šimonio piešta klėtelė ir panašiai).

 Apibendrinantį straipsnį parengė Kupiškio etnografijos muziejaus specialistė istorikė Aušra Jonušytė: „Kupiškėnų klėtys ir klėtelės“. Taip pat primenama, kad 2011-ųjų metų  pabaigoje pasirodė leidinys „Gyvenamieji kupiškėnų trobesiai“.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *