Kalėdų mugė Palėvenės vienuolyne

Šaltoką antrąją Kalėdų dieną buvusio Palėvenės dominikonų vienuolyno salėje įvyko pirmoji kalėdinė mugė. Nors buvo žadėta, kad jos metu, be įvairių žaidimų ir atrakcijų, pasirodys gyvasis tvartelis, užklupę šalčiai sumaišė visus planus. Tačiau organizatoriai nenusimena, jie tikisi, kad smagiai praėjusi šventė ateityje taps tradicinė.

 

Ingrida NAGROCKIENĖ

 

Gruodžio 26 dieną Palėvenės vienuolyne vėl skambėjo tikra muzika, klegėjo prekybininkai ir tautodailininkai, džiaugėsi vaikai ir juos atlydėję tėveliai. Pirmą kartą čia vyko kalėdinė mugė. Ją surengė Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centras, padedamas negausios Palėvenės bendruomenės.

Į renginį tą dieną susirinko pilnutėlė salė. Juos pasveikino pakelės sniegynuose žirgus pametęs Kalėdų senelis ir Snieguolė. Ne tik ristūnai tąkart nesugebėjo pasiekti Palėvenės.

Kalėdų sėnelio sutikimas

Buvo žadėta, kad kalėdinėje mugėje svečiai pamatys gyvajį tvartelį – kieme turėjo vaikščioti asiliukas, arkliukai, avytės ir kiti gyvuliai. Dėl žemos oro temperatūros šios pramogos atsisakyta.

„Viską sugadino permainingi orai. Likus savaitei buvo pranešta apie didelius šalčius, o šventės metu atėjo atšilimas. Nesinorėjo rizikuoti ir gyvūnėliams pakenkti. Džiugu, kad vėliau sulaukėme bent jau žirgų iš Palėvenės kaimo. Jie pradžiugino vaikus“, – po šventės pasakojo Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Paulius Pranckūnas.

Šventėje dalyvavo ir nedidelis būrelis vietinių prekybininkų, siūliusių įsigyti šiltų megztų kojinių, medaus, vytelių dirbinių ir kitų prekių bei rankdarbių.

Vienuolyno kiemelyje taip pat buvo surengtas įdomiausiai papuoštos eglutės konkursas. Po Kupiškio meno mokyklos vaikų ir mokytojų koncerto renginio organizatoriai paskelbė jo nugalėtojus.

 

Originaliausiai savo žaliaskarę padabino bendrovės „Slavita“ darbuotojai. Įdomiausius akcentus ant Kalėdų medelio sudėliojo „Valakų“ bendruomenė, o mieliausiai savo eglutę pristatė puponiečiai. Nugalėtojai už pastangas gavo dovanų rogutes ir kastuvus.

„Tikimės, kad ši graži šventė taps tradicinė ir kitais metais turėsime dar didesnį kalėdinių eglučių parkelį“, – sakė šventės vadovas P. Pranckūnas.

 

Straipsnį parengė Kupiškėnų minčių žurnalistė Ingrida Nagrockienė

Nuotraukos: Ingridos Nagrockienės ir Mindaugo Venclavo

UAB „SLAVITA“ papuošta eglutė

Puponių kaimo bendruomenės papuošta eglutė

 

Vakakų kaimo bendruomenės papuošta eglutė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Papuoštų eglučių parkelis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *