Rugpjūtį Kupiškyje tris dienas riaumos motociklai – vyks tradicinė baikerių šventė

Su Kupiškio rajono savivaldybės meru Jonu Jaručiu susitiko baikerių klubo „IronX“ nariai: panevėžiečiai Rolandas Pečiulis ir Andrius Eiva bei kupiškėnas Darius Petryla. Tartasi dėl rugpjūčio 16-18 d. prie Kupiškio marių (Uošvės Liežuvyje) organizuojamos tradicinės motociklininkų šventės „BikeXdream“.

Meras pritarė šio renginio organizavimui bei svečiams garantavo, kad pamarys ir Uošvės Liežuvis bus nušienauti, šiose vietose bus pasirūpinta buitinių atliekų konteineriais, tualetais. Iki to laiko krantą ir salą turėtų jungti pontoninis tiltas, atvykusiems jau turėtų būti sudaryta galimybė pasimėgauti vandens slidžių malonumais.

Kupiškio marių pakrantė ir sala Uošvės Liežuvis svečiams jau pažįstama – prieš keletą metų ten vyko viena baikerių šventė, net ir prastu oru viliojusi kupiškėnus. Tikimasi, kad šįkart, kai bus organizuota daugiau atrakcijų žiūrovams, jų turėtų susirinkti kur kas ženklesnis būrys.

Kasmet klubo šventės vyksta vis kitoje vietoje. Planuojama, kad Kupiškyje baikerių šventė prasidės penktadienį (rugpjūčio 16 d.) apie 16 val., kuomet šventės dalyviai įsikurs Uošvės Liežuvyje. Jau tą patį vakarą kupiškėnai galės gėrėtis tarptautiniu baikerių paplūdimio tinklinio turnyru, bus organizuojamos įvairios rungtys ir varžybos, vakare iki sutemų koncertuos Kupiškio saviveiklininkai ir muzikantai.

Pabaltijo šalyse pirmąkart bus organizuojamas „IronButt“ važiavimas, kurio metu motociklininkai turės įveikti 1000 mylių per vieną parą. Penktadienį jie startuos – iš Kupiškio vyks į kitus Lietuvos miestus, tuomet važiuos į Latviją ir Estiją, o šeštadienį (po 24 val.) vėl grįš pas kupiškėnus.

Šeštadienį (rugpjūčio 17 d.) numatoma pagrindinė programa žiūrovams: motociklų paradas miesto gatvėmis, kuris prasidės netoli didžiojo „Maximos“ prekybos centro; meistrai žiūrovų akivaizdoje konstruos motociklus ir vyks tarptautinės motociklų konstravimo ir „tiuningavimo“ varžybos; didelio susidomėjimo visuomet susilaukiančios „Baikerių sumo“ varžybos; bus renkamas gražiausias motociklas, sutinkami 1000 mylių įveikę motociklininkai ir kt. Žadamos įvairios atrakcijos, bus galima įsigyti įvairių skanėstų ir gėrimų, koncertuos populiarūs šalies atlikėjai (tarp jų – „Bix“ ir TV projekto „X faktorius“ dalyviai). Bilietas į renginį kainuos apie 25 Lt, tačiau organizatoriai žada į šią kainą įskaičiuoti kokį nors gėrimą ar maistą. Jaunesni nei 14 m. amžiaus vaikai įrenginį galės patekti nemokamai, tačiau tik lydimi suaugusiųjų.

Iš dešinės: J. Jarutis, R. Pečiulis, A. Eiva ir D. Petryla

Sekmadienį (rugpjūčio 18 d.) numatomas tarptautinis „Baikerių golfo“ turnyras, o po jo motociklininkai susitvarkys stovyklavietę ir paliks Kupiškį.

Planuojama, kad šventėje dalyvaus apie 1000-1500 motociklininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Danijos, Vokietijos, Baltarusijos, Ukrainos ir kitų šalių.

Organizatoriai garantavo, kad renginio metu bus itin rūpinamasi saugumu, nebus prekiaujama jokiais alkoholiniais gėrimais, išskyrus alumi, į salą galės patekti tik šventės dalyviai ir bilietus nusipirkę ar organizatorių kvietimus gavę žiūrovai. Garantuojama ir visiška tvarka po šventės, taip pat bus rūpinamasi aplinkosauga, tad Uošvės Liežuviui grėsmės nukentėti neturėtų kilti.

Po poros mėnesių šventės organizatoriai vėl ketina lankytis Kupiškyje, kur toliau derins įvairius organizacinius klausimus.

 

   Fotografijos M. Savukaitės ir iš klubo „IronX“ archyvo

 

Informacijos šaltinis: Kupiškio rajono savivaldybė 

Informaciją parengė: Miglė Savukaitė, Mero patarėja tel.nr.:  (8 459) 35521

el.p. meropatareja@kupiskis.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *