Kviečiame į A. Kizlos medžio drožinių parodą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trumpa informacija apie autorių. „Gimiau 1965 m. liepos 9 dieną Panevėžyje. Tėvai išrinko man vardą Arūnas. Šeimoje augome du broliai: aš ir jaunėlis Gintaras. Prieš septyniolika metų su žmona atsikraustėme gyventi į Kupiškio rajone esantį Lukonių kaimą.

Visą gyvenimą norėjau pradžiuginti aplinkinius savo darbais. Tapęs savamoksliu menininku įgyvendinau savo svajonę. Nagingas rankas būsiu paveldėjęs iš tėčio, jis buvo puikus stalius ir labai daug nusimanė apie medį. Gyvenant kaime turiu labai daug laisvo laiko, o ypač žiemą, todėl pradėjęs labiau domėtis tekintais darbais iš medžio, nusprendžiau ir pats tuo užsiimti.

Pirmasis darbas, kurį padovanojau savo žmonai, buvo žvakidė, o toliau sekė vis sudėtingesni, įdomesni ir didesni darbai. Kartais pagamintu darbu net pats save nustebinu, nes niekada negali žinoti, koks bus galutinis rezultatas.

Savo darbams pagaminti naudoju medžio tekinimo stakles. Tekinimui renkuosi labai įvairią medieną: drebulės, beržo, obels, vyšnios, ąžuolo, uosio ir pan. Ištekintą darbelį dar kurį laiką palieku pjuvenose, kad pastovėtų ir nesuskiltų, o vėliau impregnuoju, lakuoju. Ilgiausiai teko gaminti vazą, kurią klijavau iš atskirų ištekintų detalių – atrodo įspūdingai. Kiekvienas ištekintas darbelis yra labai mielas ir brangus, juk jį darydamas atiduodi visą širdį.

Esu pagaminęs ir padovanojęs keletą žaislų vaikams. Labai smagu daryti tada, kai kas nors paprašo konkrečiai, kokio nori dirbinio. Pagamintų darbų nepardavinėju, o padovanoju.

Savo darbų dar nesu eksponavęs jokioje parodoje, todėl labai džiaugiuosi turėdamas galimybę juos parodyti. Labai esu dėkingas savo žmonai Jurgitai ir dukrai Deimantei, kurios  mane paskatina nenuleisti rankų, kam nors nepavykus.“ – sako A. Kizla

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *