2014-02-15 d. Kupiškyje vyko „Žiemos sporto šventė – autošou ant Kupiškio marių“

Praėjusį savaitgalį nuaidėjo puiki žiemos sporto šventė – automobilių šou ant Kupiškio marių ledo. Jos organizavimo darbai prasidėjo dar sausio viduryje, data buvo nukelta į praėjusį savaitgalį atsižvelgiant į tai, jog oro sąlygos keitėsi. Nepaisant nuogąstavimų, viskas pavyko puikiai.

Šių metų sausio viduryje Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Rimantas Jocius į pasitarimą sukvietė įvairių įstaigų vadovus bei praėjusių metų automobilių šou šventės iniciatorių Virginijų Gaidimauską.

Susirinkimo metu buvo nutarta Žiemos šventę daryti vasario 23 d. Organizacinį komitetą sudarė atstovai iš Kupiškio rajono savivaldybės: administracijos direktorius Žilvinas Aukštikalnis, jo pavaduotojas Edikas Puipas Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas R. Jocius; automėgėjas V. Gaidimauskas; Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Paulius Pranckūnas; Kupiškio kultūros centro direktorius Rapolas Lukoševičius ir Skapiškio kultūros namų vadovas Valdas Bačanskas; taip pat – Kupiškio rajono kultūros ir sporto centro direktorė Laimutė Šližauskienė ir jos pavaduotojas Andrius Kleniauskas.

Šventę buvo planuota organizuoti prie Kupiškio piliakalnio, tačiau antrajame susitikime buvo nuspręsta ją daryti ant Kupiškio marių. Tokį pasiūlymą pateikė P. Pranckūnas. Pasak jo, Kupiškio marių pakrantė yra puiki vieta šventėms, o pačios marios – kupiškėnų, turistų, sportininkų ir žvejų traukos vieta.

Likus dviems savaitėms iki vasario 23 d., komisija dėl prognozuojamų oro sąlygų nusprendė atkelti Žiemos sporto šventę viena savaite anksčiau – į vasario 15-tąją. Pagrindinis kėlęs baimę dalykas – saugus ledo storis. Iki šventės jis buvo išmatuotas kelis kartus, kaskart ledo storis siekė apie 40 cm. Automobiliui išlaikyti saugus ledo storis turi būti ne plonesnis nei 25 cm.

Panaši šventė buvo organizuota prieš metus, tačiau ji vyko prie Kupiškio piliakalnio. Tuomet buvo specialiai ruošiama trasa, į ją buvo pilamas vanduo, kad užšalęs taptų kuo lygesniu keliu automobiliams. Šiemet papildomų darbų dėl trasos formavimo išvengta.

Šiemet buvo ir kitų naujovių, džiuginusių šventės metu. Žiūrovų laukė ne tik autošou, bet ir įvairios pramogos Aukštupėnų poilsiavietėje. Vykstant automobilių važiavimui, šventės svečiai galėjo dalyvauti įvairiose sporto rungtyse, tokiose kaip giros kilnojimas, virvės traukimas, kareiviško bato mėtymas, kelmo mėtymo ir smiginio varžybos, kurias organizavo Kupiškio rajono kūno kultūros ir sporto centras.

Medžiotojų būrelis „Aukštaičiai“ (ir jų atstovas Vidmantas Liubamirskas) kvietė svečius išbandyti savo taiklumą ir mokė šaudyti oriniu šautuvu į taikinį. Kiti svečiai domėjosi šiaurietišku vaikščiojimu, sveiko gyvenimo būdo propogavimu. Tokią  informaciją jiems suteikė šventės draugai Rokiškio rrajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovės.

Svečiai pirmąjį kartą žiemą galėjo išbandyti naujai pastatyto vandenlenčių ir snieglenčių parko teikiamus malonumus. Kadangi pakankamai sniego ant ledo nebuvo, pramogauti buvo galima tik su specialiais sniegračiais. Ši pramoga patiko įvairaus amžiaus žmonėms.

Vandens ir sniego parkas Aukštupėnų poilsiavietėje sukurtas panaudojant traukos lynų sistemą „WakeStation“. Tai dviejų atramų traukos lynų sistema, skirta užsiimti vandenlenčių ir vandens slidžių sportu vasarą bei slidinėjimo snieglentėmis, slidėmis ar specialiais sniegračiais žiemą.

Parodomąjį važiavimą trasa atliko krosiniai motociklai, kuriais važiavo kupiškėnai Giedrius Pakalniškis ir Dainius Žiaubrė.

Autošou dalyviai registravosi 6 skirtingose važiavimo klasėse:

  • automobiliai priekiniais varomaisiais ratais;
  • automobiliai galiniais varomaisiais ratais;
  • automobiliai visais varomaisiais ratais (4×4);
  • standartiniai automobiliai;
  • nestandartiniai automobiliai;
  • automobiliai su dygliuotomis padadangomis.

Visa trasa buvo įkurta ant užšalusių Kupiškio marių. Dalyviai važiavo po du kartus numatyta trasa, po 5 ratus vieno važiavimo metu (iš viso 10 ratų).  Vienas trasos ratas buvo1,5 km ilgio. Varžyboms teisėjavo iš Biržų atvykę teisėjai. Buvo skaičiuojamas bendras geriausias laiko rezultatas po abiejų važiavimų. Iš viso varžybose dalyvavo apie 40 dalyvių (visose klasėse).  Pateikiame dalyvių dalyvavusių atskirose važiavimo klasėse rezultatus:

1.  klasė – automobiliai priekiniais varomaisiais ratais, nedygliuotomis padangomis

  I vieta – Mantas Meironas

II vieta – Paulių Baltrukėną

III vieta – Kristijonas Pelanis

 2. klasė – automobiliai galiniais varomaisiais ratais, nedygliuotomis padangomis

 I vieta – Darius Jakštonis

II vieta – Vilmantas Januškevičius

III vieta – Dalius Draugelis

3. klasė – automobiliai visais varomaisiais ratais, nedygliuotomis padangomis

 I vieta – Andrius Antanaitis

II vieta – Egidijus Nevulis

III vieta – Audrius Stanis (Kupiškis)

4. klasė – automobiliai priekiniais varomaisiais ratais, dygliuotomis padangomis

  I vieta – Mantas Meironas

II vieta – Arūnas Matulis

III vieta – Raimundas Kukenys (Kupiškis)

5. klasė – automobiliai galiniais varomaisiais ratais, dygliuotomis padangomis

 I vieta – Matas Valiulis

II vieta – Aidą Kondrošką

III vieta – Audrius Jačkonis

6. klasė – automobiliai visais varomaisiais ratais, dygliuotomis padangomis

 I vieta – Andrius Antanaitis

II vieta – Aurelijus Meilus

III vieta – Domas Meilus

 

Paulius Pranckūnas,

Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorius

 

Nuotraukų galeriją iš šventės galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *