Kviečiame Kupiškio įmones bendradarbiauti kuriant Kupiškio virtualią erdvę

Informuojame, kad balandžio 17 dieną, 14 val. Kupiškio rajono savivaldybėje (posėdžių salėje) vyks projekto „Baltic 360°“ pristatymas. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir prisidėti prie išskirtinio projekto!

 

Organizatoriai: VšĮ Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centras

Projekto „Baltic 360°“ atstovai

Lietuva yra palyginti nedidelė šalis, tačiau kiekvienas iš mūsų žino, kiek daug joje galima pamatyti, kokia ji įvairialypė ir kiek daug yra lankytinų objektų. Tik vargu ar daugelis žmonių turėjo, turi ar turės galimybę nuvykti į kiekvieną unikalaus grožio kampelį. Belieka grožėtis draugų darytomis fotonuotraukomis ir klausytis pasakojimų apie šias stebuklingas vietas ir jų istoriją.

Interaktyvus miestas 360° savo žiūrovams suteiks galimybę virtualiai aplankyti įvairias Kupiškėnų krašto viešąsias ir lankytinas vietas: aikštes, bažnyčias, parkus, skverus, muziejus, galerijas ir kitus įdomius kampelius. Virtuali ekskursija padės sukurti pasaulietiško, visaverčio miesto įvaizdį, skatins turizmo plėtrą. Tai patrauklus ir naudingas įrankis tiek Lietuvos gyventojams, tiek užsienio svečiams. Turistams, svarstantiems galimybę atvykti į Kupiškėnų kraštą, pasivaikščiojimas po virtualias jo erdves padės planuoti apžvalgos maršrutą.

Projektas Baltic 360° – kas tai?

Interaktyvi Baltijos šalių platforma 360° – tai skaitmeninė vaizdinė informacijos pateikimo sistema, apjungianti Baltijos šalių miestų viešas ir privačias erdves. Interaktyvūs miestai 360° sudaryti iš aukštos kokybės 360 laipsnių kampu nufotografuotų interaktyvių scenų, kurios susietos tarpusavyje leidžia žiūrovams pasijusti taip, tarsi jie iš tikrųjų lankytųsi norimame mieste.

 

Kuo Baltic 360° projektas yra išskirtinis?

Mes kuriame virtualius miestus su jame esančia infrastruktūra ir jungiame privatų sektorių. Jei Google Maps „vaikšto“ tik miestų gatvėmis, tai mūsų platformos lankytojas gali ne tik pasivaikščioti po miestą, bet ir virtualiai užeiti pas Jus! Tai analogų neturintis projektas.

Kodėl siūlome projekte dalyvauti Jums?

Projektą jau remia ir jame dalyvauja Vilniaus m., Druskininkų m., o šiuo metu prisijungia ir kitos savivaldybės – tame tarpe Šiaulių ir Panevėžio miestų. Baltic 360° – tai visų pirma virtualus 3D turas po viešo ar privataus objekto erdves, o antra – Jūsų virtualaus objekto integravimas į didelio lankytojų srauto skaitmeninę sistemą – platformą Baltic 360°.

Privačių ir komercinių erdvių reprezentacija

Interaktyvių Baltijos šalių miestų 360° platforma išsiskiria tuo, kad miestų reprezentavimas yra tik papildoma sistemos funkcija. Žiūrovai ne tik mėgausis gražiausiais miesto vaizdais ir erdvėmis, nuostabaus grožio gamta, ežerais ir upėmis, bet taip pat galės apsilankyti valstybinėse institucijose, apsipirkti prekybos centruose esančiuose parduotuvių elektroninėse svetainėse, patogioje vietoje patikusį viešbutį apžiūrėję ne tik iš išorės, bet ir vidaus, užsisakys kambarį, įsigys bilietą į teatrą ar tiesiog pasižvalgys po meno galeriją.

Projekto dalyviai – tai visos viešos ir privačios struktūros, visi, kas siekia sustiprinti savo pozicijas rinkoje, pagerinti įvaizdį ir būti arčiau savo vartotojų.

 

Kokia nauda verslo įmonei?

Interaktyvus objektas suteikia unikalią galimybę pakviesti klientą ar partnerį į virtualią kelionę po objekto erdves ir susipažinti su teikiamų paslaugų ir prekių įvairove. Virtuali ekskursija perkelia klientus į unikalią jūsų objekto aplinką, atskleidžia interjero žavesį ir paslaugų ar produktų įvairovę. Verslininkai jau įvertino elektroninės prekybos privalumus, todėl verslo perkėlimo į interneto erdvę procesas populiarėja ir sparčiai auga. Interaktyvus prekybos centras skatina esamas prekybos centrų parduotuves lygiagrečiai kurti elektroninės prekybos verslą, suteikia įrankį, leidžiantį nepaskęsti internetinėje informacijos gausoje, ir padeda lengviau surasti savo klientą. Patogesnį apsipirkimo būdą siūlantiems smulkiesiems ir vidutiniams verslams bus lengviau išlaikyti esamų klientų lojalumą bei atverti visos šalies ar net pasaulio rinką. Sistema pasiūlys iki šiol analogų neturinčią elektroninių parduotuvių paieškos sistemą, savo kultūrine verte užtikrinančią ne tik konkretaus miesto, bet ir kitų miestų ar net užsienio šalių žiūrovų srautą.

Interaktyvios jūsų objekto erdvės kiekvienam žiūrovui suteiks galimybę smagiai ir turiningai pasižvalgyti po jūsų objektą, o specialios interakcijos kiekvienam objektui, prekei ar net smulkiai detalei „priduos gyvybės“, prekes bus galima pavartyti ir apžiūrėti iš visų pusių.

Neliks nė vieno potencialaus kliento, kuris neapsipirks pas jus, jei į savo interaktyvų objektą pasikviesite virtualų 3D konsultantą, trumpai pristatysiantį jūsų išskirtinę prekę ir pakviesiantį užeiti į jūsų interaktyvią erdvę.

Keli faktai apie 3D virtualus turus:

 • Skelbimai su virtualiu turu paspaudžiami 40% dažniau nei skelbimai su paprastomis nuotraukomis.
 • 75% apklaustųjų atsakė, kad jie pasirinktų virtualius turus, kurie padėtų sprendimų priėmimo procese, jei tik tokia galimybė būtų.
 • Gali generuoti 46% daugiau pardavimų (internetu) lyginant su nejudančiais vaizdais.
 • Pagal neseniai atliktą tyrimą Carlson Hotel Group  virtualus turas jiems padėjo padidinti pardavimus iki 135%.
 • Statistiškai įrodyta, kad virtualus turas suteikia klientui daugiau pasitikėjimo įmone.
 • Padidina lankytojų praleistą laiką svetainėje (statistika parodė, kad tinklapis su virtualiu turu žiūrimas 5-10 kartų ilgiau, nei be jo.

Peržiūrėti kaip atrodo objektai virtualioje erdvėje galite paspaudę čia:  http://www.baltic360.lt/ Anykščiuose viešbutis „Nykščio namai“ http://baltic360.lt/#p=nykscio_namai_2 Su straipsniu susijęs šaltinis: http://panomatics.net/web/statistics/

Apžvalga iš Gedimino bokšto

Centrinė universalinė parduotuvė

6 thoughts on “Kviečiame Kupiškio įmones bendradarbiauti kuriant Kupiškio virtualią erdvę

 1. Zita

  Labai idomi ideja, puiku! Idomu tik kada tai bus igyvendinta, nekantrauju, kada galesiu is savo kompiuterio virtualiai pakeliauti po musu nuostabu Kupiski! 🙂

  Atrašyti
 2. Pranas

  Pagaliau! Puiku, kad neatsiliekame ir spėjame į traukinį. Neatsiliekam nuo technologijų. Kupiškis jėga.
  Ar ir mano kieme bus? Baisiai noriu tokio!

  Atrašyti
 3. Jonas

  Atėjo laikas kada mes turime persikelti is realaus pasaulio i virtualų ir tai neišvengiama. Tokie projektai padės mums save parodyti visam pasauliui. Šaunu.

  Atrašyti
 4. valdytojas Post author

  Labai malonu, kad domitės ir palaikote tokias idėjas. Tikimės, kad Kupiškio įmonės taip pat susidomės ir kartu bendradarbiaujant bus galima įgyvendinti tokias šiuolaikinių technologijų idėjas.

  Atrašyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *