Po Kupiškį bus galima pasivaikščioti ir virtualiai

proj-mež-500x333Kupiškio rajono savivaldybės posėdžių salėje Turizmo ir verslo informacijos centras, vadovaujamas Pauliaus Pranckūno, organizavo Savivaldybės administracijos, verslo organizacijų ir kitų suinteresuotų asmenų susitikimą su projekto „Baltic 360°” atstovais. Buvo siekiama supažindinti su interaktyvia galimybe virtualiai aplankyti įvairius verslo ir lankytinus objektus, parodyti tai, kuo esame išskirtiniai.

   Susitikime dalyvavęs meras Jonas Jarutis palaikė svečių siūlomus ir kvietė prisijungti prie to verslininkus, tokiu būdu ne tik kurti visaverčio miesto įvaizdį ir skatinti turizmą, patraukliai ir lengvai prisistatyti Lietuvos ir užsienio turistams, taip pat – parodyti, kokias paslaugas ar prekes galima gauti Kupiškyje.

   Kaip pasakojo svečiai – UAB „Facecomm“ atstovai: Ieva Eižinaitė, Justas Lukoševičius, Olga Dolgaja ir Eglė Šniukštaitė, interaktyvi Baltijos šalių platforma „360°“ – tai skaitmeninė vaizdinė informacijos pateikimo sistema, apjungianti Baltijos šalių miestų viešas ir privačias erdves. „Interaktyvūs miestai 360°“ sudaryti iš aukštos kokybės 360 laipsnių kampu nufotografuotų interaktyvių scenų, kurios, susietos tarpusavyje, leidžia žiūrovams pasijusti taip, tarsi jie iš tikrųjų lankytųsi norimame mieste. Jei „Google Maps“ „vaikšto“ tik miestų gatvėmis, tai šios platformos lankytojas gali virtualiai užeiti į bet kurią įmonę, įstaigą (kuri sudarė sutartį ir šią paslaugą užsisakė).

   Projektą jau remia ir jame dalyvauja Vilniaus ir Druskininkų miestai, toliau jungiasi ir kitos savivaldybės. „Baltic 360°“ – tai visų pirma virtualus 3D formato turas po viešo ir privataus objekto erdves, o antra – konkrečios įmonės, įstaigos ar vietos virtualaus objekto integravimas į didelio lankytojų srauto skaitmeninę sistemą – platformą „Baltic 360°“.

   Žiūrovai ne tik mėgausis gražiausiais miesto vaizdais ir erdvėmis, nuostabaus grožio gamta, ežerais ir upėmis, bet taip pat galės ir apsilankyti valstybinėse institucijose, apsipirkti prekybos centruose esančiuose parduotuvių elektroninėse svetainėse, patikusį viešbutį apžiūrėję ne tik iš išorės, bet ir vidaus, užsisakyti kambarį, įsigyti bilietą į teatrą ar tiesiog pasižvalgyti po meno galeriją.

   Susirinkusiems buvo išdalinti lankstinukai su informacija, kainomis ir kontaktais ir sutarta, kad bent keli taškai, kuriuos bus galima apžiūrėti virtualiai, Kupiškyje tikrai atsiras.

Informaciją parengė: Miglė Savukaitė, meropatareja@kupiskis.lt

Informacijos šaltinis:  http://www.kupiskis.lt/lt/informacija/naujienos-aktualijos/po-kupiski-bus-zaw5.html

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *