Birželio 16 d. LR Ūkio ministerijoje vyko turizmo ir verslo informacijos centrų susitikimas su ūkio viceministru Kęstučiu Trečioku.

Birželio 16 d. LR Ūkio ministerijoje vyko turizmo ir verslo informacijos centrų bei verslo inkubatorių atstovų susitikimas su ūkio viceministru Kęstučiu Trečioku.

Susitikimo metu buvo aptartos verslo informacijos centrų (VIC), turizmo ir verslo informacijos centrų (TVIC) ir verslo inkubatorių (VI) veiklos perspektyvos. Buvo aptariami artimiausi veiklos uždaviniai bei veiklos finansavimo galimybės.

Dauguma šių įstaigų, taip pat VšĮ Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centras, priklauso savivaldybėms. Centrų atstovai informavo viceministrą, kad pasigenda vieningos viešųjų paslaugų politikos verslui Lietuvoje. Pavyzdžiu buvo paminėtas LR turizmo departamento prie ūkio ministerijos bendradarbiavimo pavyzdys. Nors turizmo centrai negauna finansavimo iš ministerijos ar turizmo departamento, tačiau šioje srityje yra vykdoma vieninga valstybės politika,  naudojamas vieningas ženklinimas, vyksta nuolatiniai informaciniai renginiai TIC darbuotojams.

Susitikimo metu buvo pastebėta, kad pradėdama darbą LR vyriausybė savo programoje įtraukė punktą dėl verslo informacinių centrų tinklo plėtros. Šiuo metu šis klausimas dar diskusijų stadijoje. Guodžia tai, kad šiais metai jau įsisteigė vienas naujas VIC Marijampolėje. Viceministras patikino, kad Vyriausybė dar turi laiko ir savo planų neatsisako.

Daugiausia komentarų ir diskusijų sukėlė klausimas apie VIC bendradarbiavimą su VŠĮ „Versli Lietuva“. Centrai pasigenda bendradarbiavimo su šia įstaiga. Susitikime dalyvavęs VšĮ „Versli Lietuva“ direktorius Mantas Nocius teigė, kad mūsų visų tikslai yra tie patys – pagalba verslui ir patikino, kad šį nesusikalbėjimą žada išspręsti.

Susitikime dalyvavę LR ūkio ministerijos smulkaus ir vidutinio verslo departamento specialistai supažindino centrų atstovus su būsimo laikotarpio finansavimo mechanizmais verslui. TVIC vadovai pateikė pasiūlymų dėl didesnio šių priemonių prieinamumo smulkiam verslui. Pateikti siūlymai dėl lengvatų pareiškėjams veikiantiems depresiniuose regionuose.

Padėkoję viceministrui ir Ūkio ministerijos bei Verslios Lietuvos atstovams centrų atstovai taip pat surengė visuotinį Lietuvos verslo informacinių centrų asociacijos (LVCA) narių susirinkimą. Susirinkimo metu vienbalsiai buvo pritarta Donato Žiogo, Kauno verslininkų namų direktoriaus, kandidatūrai toliau vadovauti LVCA. Taip pat buvo išrinkta taryba.

Šiuo metu asociacija vienija 24 verslo centrus Lietuvoje. Susirinkimo metu asociacijos nariais tapo dar 3 centrai.

Taigi, nors verslo informacinių centrų skaičius, nutraukus ūkio ministerijos finansavimą sumažėjo beveik 40 procentų, išliko stipriausi centrai, kurie gebėjo generuoti pajamas, aktyviai dalyvavo projektinėje veikloje, keletas pastarųjų metų nuteikia optimistiškai.

Tikimės toliau dirbti padedant esamiems verslininkams bei planuojantiems naujai kurti verslą. Bendradarbiavimas yra labai svarbus visoms įstaigoms ir įmonėms.

Informaciją parengė: Lietuvos verslo informacijos centrų  asociacija ir VšĮ Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centras

2014-06-16

photo2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *