DĖMESIO ESAMI IR BUVĘ KUPIŠKĖNAI! Kviečiame burtis į grupę

 Miestams ir miesteliams – sėkmingų profesionalų dėmesys

   Savo gimtines palikę ir kitur gyvenimą susikūrę lietuviai raginami atsigręžti į savo gimtuosius miestus ir miestelius. Pasaulio Ekonomikos Forumo jaunimo tinklo Global Shapers Lietuvos skyrius pradeda projektą „City Alumni”. Tai – inciatyva, siekianti pritraukti tiek mažesniuose Lietuvos miestuose, kaimuose, tiek didmiesčiuose gimusius, o vėliau po platų pasaulį išsibarsčiusius įvairių sričių profesionalus burtis bendrai veiklai savo gimtojo krašto ir jo bendruomenės labui.

   Užsiregistravę tinklalapyje www.cityalumni.lt ir susirinkę į savo gimtojo miesto ar miestelio Alumni bendruomenę, projekto dalyviai dalinsis idėjomis, įgūdžiais, patirtimi, ryšiais ar finansiškai prisidės prie savo gimtojo krašto gerovės.

   Jungiasi ir žymūs žmonės

   Prie projekto „City Alumni“ jau prisijungė septynkovininkė Austra Skujytė, kuriketina atsidėkoti savo gimtiesiems Biržams už vaikystėje įgytas patirtis. „Man Biržai yra brangus miestas. Čia aš gimiau ir užaugau, čia kiekviena vieta primena patirtas įvairiausias gyvenimo akimirkas. Biržuose prasidėjo ir mano sportinis kelias. Visada gera ten grįžti ir norisi, kad miestas gyvuotų, būtų tvarkingas, išliktų įdomus lankytojams ir nenuobodus patiems biržiečiams“, – sako sportininkė A. Skujytė.

   Praturtins miestus ne tik iniciatyvomis

   Grįžti į gimtinę projekto dalyviams nereikės – į miestelius „City Alumni“ dalyviai atneš savo patirtį, kontaktus, iniciatyvas. Dalyviai gali dalintis savo sėkmės istorijomis mokyklose, įkvėpti ir motyvuoti jaunąją kartą. Taip pat „City Alumni“ galėtų konsultuoti vietinį verslą ir viešąjį sektorių, pavyzdžiui, įkuriant savivaldybėse patariamąją Tarybą. Paprastas, bet efektyvus būdas tiems, kurie nori įdėti savo indėlį, bet neturi daug laiko, yra finansinė parama, skirta sporto komandoms, laisvalaikio veikloms, aplinkos gerinimo projektams.

   „Mokydamiesi, dirbdami, gyvendami kituose miestuose ar užsienyje nuolat sutikdavome tautiečių, kurie, net ir niekada nebeplanuodami sugrįžti į savo gimtuosius miestus, yra neabejingi jų ir vietinių bendruomenių vystymuisi bei norėtų ir galėtų patys įvairiais būdais prie to prisidėti. Vienas kitas toks pokalbis davė pradžią šiai idėjai”, – sako Global Shapers narė, projekto koordinatorė Andželika Rusteikienė.

   Alytaus Alumni jau veikia

   Pilotinis projektas startavo Alytuje – čia bendruomenė jau buvo susibūrusi savarankiškai. „Keli Global Shapers nariai yra alytiškiai, todėl natūraliai idėją pradėjome testuoti Alytuje. Netrukus sužinojome, jog iš Alytaus studijuoti į didžiuosius Lietuvos miestus išvykę žmonės jau bendrauja socialiniame tinkle „Facebook” ir kartu įgyvendina socialinius ir švietimo projektus Alytuje”, – sako Global Shapers bei Alytus Alumni narė ir viena projekto organizatorių Kamilė Gimbutaitė. Alytaus „City Alumni“ dalyviai jau bendradarbiauja su savivaldybe, kuriai teikė pasiūlymus miesto plėtros planui. Alytaus Alumni surengė pirmą Lietuvoje bendruomenių iniciatyvų festivalį „10+ per 1 dieną”. Jo metu Alytuje susibūrę įvairios grupės ir bendruomenės, pavyzdžiui, namo bendrijos, pilietinio judėjimo iniciatyva ar aerobikos grupė, įgyvendino jiems įdomias bei miestui aktualias iniciatyvas.

   Netrukus „City Alumni“ projektas ėmė plisti po visus Lietuvos kampelius. Praėjus mėnesiui po pirmojo pristatymo, prie projekto prisijungė jau 30 miestų ir miestelių.  

 

   Kontaktams:

Andželika Rusteikienė

WEF Global Shapers

+37062457394

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *