Kupiškio kultūros centro scenoje: jautri istorija

Teatras Vėjas topolių viršūnėse

Spalio 5 d. (sekmadienį) 17 val. Kupiškio kultūros centro scenoje, Rolando Atkočiūno režisuotame spektaklyje pagal G. Sibleyro pjesę „Vėjas topolių viršūnėse“, bus galima išvysti tris ryškius portretus žmonių, kurie nesutinka būti „užrakinti“ net prieš mirtį. Spektaklio „Vėjas topolių viršūnėse“ herojai – trys ambicingi keistuoliai, trys vyrai iš skirtingų sluoksnių, skirtingų interesų ir tikėjimo. Jie nedaug ką matę, tarytum niekada ir nebuvo jauni. Tačiau nei jie patys, nei autorius jų neapverkia, atvirkščiai – juokas yra spektaklio variklis. Nė vienas iš trijų keistuolių, kurių gyvenimo istorijos prabėgs prieš mūsų akis, nesiskundžia savo likimu. Jie visi svajoja apie kelionę į kalnus, kur ošia topoliai, kur jų lapijoje žaidžia laisvas vėjas… Jie svajoja apie tai, kas nebegali įvykti, ir kasdien susirenka terasoje, kaip Beketo pjesės veikėjai prie nudžiūvusio medžio, suprasdami, kad kiekvieno jų ateityje – amžinybė. Tai kaip žaidimas, kurį jie žaidžia su malonumu, azartu ir bendrumo jausmu.

„Spektaklyje visu gražumu atsiskleidžia trys sukriošusio vyriško infantilizmo hipostazės – buvęs elitinis mamytės sūnelis (Petras Venslovas), buvęs kovinių veiksmų po moterų sijonais herojus (Albinas Kėleris) ir buvęs kariaujantis pacifistas hipis (Gintaras Adomaitis). Aktoriai sugeba suderinti ir savo meistriškus įgūdžius, ir artistinės patirties šleifą, kuris puikiai susipina su jų išgyventos gyvenimiškos patirties turtais. Scenoje stebime tris ryškias asmenybes, kurios be ypatingų išlygų nusipelnė „žvaigždžių“ titulo. Stebėdama juos, publika ne leipsta juokais – ji džiaugiasi“, – įspūdžiais apie šį spektaklį dalijasi teatro kritikas J.Lozoraitis  („Menų faktūra“ 2013 10 21).

2014 m. teatro menininkams įteikti „Fortūnos“ apdovanojimai – diplomai. Spektaklio „Vėjas topolių viršūnėse“ aktoriams:  G.Adomaičiui, A.Kėleriui, P.Venslovui, kompozitoriui V.Bartuliui.

Režisierius:  Rolandas ATKOČIŪNAS; Scenografė ir kostiumų dailininkė:  Kotryna DAUJOTAITĖ;

Kompozitorius:  Vidmantas BARTULIS; Vaidina:  Gintaras ADOMAITIS, Albinas KĖLERIS, Petras VENSLOVAS

Spektaklio fragmentas: http://www.youtube.com/watch?v=VYeLp7mRZcU

VĖJAS TOPOLIŲ VIRŠŪNĖSE

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *