Utena kviečia į pirmąją Utenos krašto vietos produktų mugę

Kviečia pirmoji Utenos krašto vietos produktų mugė

–           Kas ją rengia?  Utenos krašto vietos produktų mugę rengia Utenos regiono bendruomenės fondas (URBF). Tai regioninė  bendruomeninė nevyriausybinė  organizacija veikianti ir burianti Utenos apskrities mastu įvairias verslo, bendruomenines ir nevyriausybines organizacijas Utenos, Anykščių, Molėtų, Ignalinos, Zarasų rajonų teritorijoje ir Visagino mieste. Nuo URBF įsisteigimo 2002 metų kasmet rengiami ir jau tradiciniais tapę renginiai: Aukštaitijos bendruomenių sąskrydis, vakaras „Adventas- metas daryti gerus darbus“, gerumo akcija „Kiškio lauktuvės“.  Šie renginiai buvo rengiami jau daugiau nei dešimt metų ir tapo tradiciniais. Ilgainiui daugelis  kitų organizacijų ėmė rengti panašaus pobūdžio renginius. Kadangi Utenos regiono bendruomenės fondas yra ir naujų renginių organizatorius, tai šiais metais gimė idėja suengti  pirmąją Utenos krašto vietos produktų mugę.

–          Kodėl rengia? Tokio renginio poreikį padiktavo  2010- 2013 metais  Utenos regiono bendruomenės fondo įgyvendinti Lietuvos  kaimo tinklo  dalinai finansuoti projektai, kurių metu buvo stiprinamas kaimo bendruomenių verslumas, mokoma įvairių verslų ( pynimo iš vytelių, karpinių, žiedimo iš molio ir kt.).

–          Kas yra renginio rėmėjai? Džiugu, kad  Utenos regiono bendruomenės fondo idėją dėl Utenos krašto vietos produktų mugės surengimo finansiškai sutiko paremti  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Ministerijai buvo teikta paraiška Nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų finansavimo 2014 metais konkursui ir laimėtas  dalinis finansavimas. Utenos rajono savivaldybė taip pat palaiko vietos produktų mugės idėją.

–          Kada ir kur vyks mugė? Lapkričio 14,  21, 28 dienomis Utenoje adresu: Taikos g. 6 nuo 12 iki 18 val. vyks Utenos krašto vietos produktų mugė. O gruodžio 20 d. Utenos krašto vietos produktų mugė  pavirs Kalėdine muge. Ji vyks Utenos sporto arenoje adresu Donelaičio g. 38  Pradžia nuo 10 val.

–          Kas kviečiami dalyvauti? Mugėje kviečiame dalyvauti Anykščių, Molėtų, Zarasų ir Utenos rajonų bendruomenes, kitas nevyriausybines organizacijas, tautodailininkus, smulkiuosius verslininkus su savo pagaminta produkcija.

–          Kaip bus pasirūpinta mugės dalyviais? Norintys mugėje prekiauti savo pagaminta produkcija ir užsiregistravę dalyviai pagal poreikį  bus atvežami į Uteną aprūpinami stalais, suolais, pamaitinti ir parvežti namo.

–          Kur registruotis? Registruotis į mugę telefonu 8-617-93223 (Jolita)  ir/arba el. paštu: urbfster@gmail.com

Kokie organizatorių lūkesčiai? Tikimės, kad bendromis  įvairių vietos produktų gamintojų: Utenos krašto bendruomenių kitų nevyriausybinių organizacijų, tautodailininkų, smulkiųjų verslininkų, Utenos, Zarasų, Anykščių, Molėtų vietos veiklos grupių  pastangomis  Utenos krašto vietos produktų mugė taps  tradiciniu Utenos krašto renginiu. Vietos produktų gamintojai  turės progą savo gaminiais pradžiuginti  Uteniškius ir miesto svečius, o  pastarieji turės puikią  galimybę Kalėdoms įsigyti kažką autentiško iroriginalaus pagaminto ne Kinijoje.

Utenos krašto vietos produktų mugės plakatas-page-001

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *