Viešoji Kupiškio biblioteka kviečia į dokumentinių filmų programą „25 žingsniai“

Gruodžio 11 d. 15 val.

Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (L. Stuokos-Gucevičiaus a. 3 A)

VŠĮ „Kino kontora“ ir „Studio Nominum“

pristatys dokumentinio kino projektą

25  ž i n g s n i a i 

Programoje matysite:

„Baltijos kelias“ (10 min., rež. Audrius Stonys ir Arūnas Matelis, 1990 m.)

„Skrydis per Lietuvą, arba 510 sekundžių tylos“ (11 min., rež. Arūnas Matelis ir Audrius Stonys, 2000 m.)

„Neregių žemė“ (30 min., rež. Audrius Stonys, 1991 m.)

„Iš nebaigtų Jeruzalės pasakojimų“ (26 min., rež. Arūnas Matelis, 1995 m.)

Minint Baltijos kelio 25 metų sukaktį, kino projektą „25 žingsniai“ įgyvendinanti VŠĮ „Kino kontora“ įvairiuose Lietuvos miestuose pristato Arūno Matelio ir Audriaus Stonio filmus. Autoriai bendradarbiauja taip pat 25-erius metus. Graži kūrybinė draugystė prasidėjo 1989 m. filmuojant Baltijos kelią.

Audrius Stonys (g. 1966 m.) ir Arūnas Matelis (g. 1961 m.) yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai, vieni žymiausių Lietuvos dokumentinio kino kūrėjai, pelnę ne vieną tarptautinį apdovanojimą. A. Matelis yra Europos kino akademijos narys, Amerikos kino akademijos patvirtintas lietuviško filmo atrankos „Oskarui“ komiteto pirmininkas. Audrius Stonys yra Lietuvių kino akademijos (LiKA), Europos kino akademijos (EFA) ir Europos dokumentinio tinklo (EDN) narys.

„Baltijos kelias“. Režisieriaus A. Stonio žodžiais, filmas gimė, kai visi buvo apimti didžiulės euforijos nuo atsivėrusios laisvės. Filmo režisieriai taip pat stengėsi juostoje užfiksuoti laisvės kvėpavimą. Ir vis dėlto jame jaučiamas liūdesio šešėlis – gal dėl apmaudo, kad daugelis nesulaukė išsivadavimo dienos, o gal dėl to, kad nuojauta kuždėjo, jog šios grynos laimės ir brolybės akimirkos turi pabaigą.

 

„Skrydis per Lietuvą, arba 510 sekundžių tylos“. Tai angeliškas skrydis neįtikėtinai žemame aukštyje per Nidos kopas, Trakų pilį, Aukštaitijos ežerus, Vilniaus senamiesčio stogus ir fantastiškai gražių bažnyčių bokštus. Tai mistiškas slydimas medžių viršūnėmis, pievomis, padengtomis ankstyvo ryto rūku…

 

 „Neregių žemė. 1992 m. sukurtas lietuviškas dokumentinis nespalvotas filmas, bene labiausiai įvertintas tarptautiniu mastu, pelnęs daugybę prestižinių kino festivalių apdovanojimų, pasakojantis apie nereginčių žmonių pasaulį. „Neregių žemės“ pasaulio erdvė, garsai, žmonės kviečia stabtelti, įsiklausyti, kiekvienam savaip įvertinti  žmogų ir jo būtį susvetimėjusio pasaulio nuojautoje.

„Iš dar nebaigtų Jeruzalės pasakojimų“. Filmas – esė. Kaimas apsemtas pavasarinio potvynio. Velykų išvakarės. Kaimo žmonės renkasi keistam senoviniam ritualui – budėti bažnyčioje prie nukryžiuotojo skulptūros iki aušros. Filmas paremtas sena pagoniška tradicija, išsaugota vieninteliame kaimelyje. Tradicija saugoti Dievo statulą Velykų naktį susimaišė su pagoniškais ir krikščioniškai ritualais. Velykų naktį bažnyčioje susirenka persirengę veikėjai: „kariai“ ir „vagys“. „Kariai“  žūt būt stengiasi išsaugoti Dievo statulą, o „vagys“ – ją pavogti.

Renginys nemokamas. Maloniai kviečiame apsilankyti

25_zingsniai_skelbimas _mazas-page-001

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *