„Kino karavanas“: nemokami filmų seansai Kupiškyje

„Kino karavanas“: nemokami filmų seansai Kupiškyje 

 Edukacinis Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ projektas „Kino karavanas“ 2015 m. tęsia kelionę po Lietuvos regionus. Sausio 22 dieną jis lankysis Kupiškio kultūros centre ir suteiks miesto gyventojams unikalią galimybę nemokamai pamatyti du puikius europietiškus filmus. 13 val. įvyks praėjusiame „Kino pavasaryje“ sužibėjusios švedų komedijos „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“ seansas, o 18 val. bus parodyta „Oskarui“ nominuota britų drama „Filomena“.

 „Kinas – populiari pramoga, jaunimas ir vyrenieji kino mylėtojai noriai lankosi kino teatruose didžiuosiuose miestuose, o mažuose miesteliuose šios galimybės nėra. Norime Lietuvos regionuose parodyti gerą ir kokybišką nekomercinį kiną tiems, kas neturi galimybės jo pamatyti bei supažindinti su Europos kino tendencijomis,” – teigia Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris” direktorė Vida Ramaškienė.

Apie filmą „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“

N7

Rež. Felix Herngren, 2014, Švedija, įgarsinta lietuviškai, 114 min.

Alanas Karlsonas yra nepaprastas senukas. 100 metų jubiliejaus proga jis apsisprendžia pasaldinti rutiną ir su šlepetėmis išeiti dar vienam nuotykiui. Autobusų stotyje Alanas priglaudžia netikėtai vertingą lagaminą, susiranda naujų draugų, patenka į godžių mafijos gangsterių akiratį, ramiai slapstosi nuo aptingusio policininko, susipažįsta su dramble Sonia ir iškeliauja į Indoneziją.

Nuotykių komedija priviliojo daugiau nei milijoną žiūrovų Švedijoje. Prie populiaraus filmo prisidėjo veiksmo trilerio „Redirected“ prodiuseris ir aktorių atrankos specialistas Donatas Šimukauskas, kurio pasiūlyti lietuviai gavo trumpus, bet įsimintinus vaidmenis: Algirdas Paulavičius tapo Josifu Stalinu, o Sigitas Račkys įkūnijo Michailą Gorbačiovą.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=6SEiaODjTZw

Apie filmą „Filomena“

N13

Rež. Stephen Frears, 2013, JK, anglų k., lietuviški subt., 95 min.
Žurnalistas Martinas Sixsmithas (vaid. Steve Coogan) padeda į pensiją išėjusiai katalikei airei ieškoti savo sūnaus, kurį prieš penkiasdešimt metų moteris atidavė vienuolynui, o pastarojo gyventojos pardavė vaiką katalikų šeimai iš JAV. Filomena (Judi Dench) pastojo būdama nepilnametė, mylimasis ją pametė, o šeštajame dešimtmetyje Airijos Katalikiškoji bažnyčia ypač kritikavo „puolusias“ moteris ir vertė jas vaikus atiduoti įvaikinti. Po penkiasdešimties metų Filomena užsibrėžia surasti savo kūdikį Antony, o jai padėti nusprendžia BBC žurnalistas Martinas Sixsmithas. Beveik praradus viltį, kad vaiko rasti vis dėlto nepavykas, Martiną sudomina istorija, jog vienuolės, padedamos kunigų, užsiiminėjo vaikų prekyba, tad sužino, kad Filomenos sūnus atsidūrė Amerikoje.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=rG3QP8foCvg 

Daugiau informacijos: http://kinopavasaris.lt/lt/kino-karavanas-operacija-kinas

 Vieneri metai, 10 filmų, 20 miestų, 50 seansų, 25 kino paskaitos – tokia po Lietuvos miestus kelionę pradėjusio kino sklaidos projekto „Kino karavanas“ formulė. Per Lietuvą keliaujančio „Kino karavano“ tikslas – supažindinti žmones su pasaulyje pripažintais kino kūrėjų darbais, padėti pamatyti kitokį kiną ir jį pamilti.

KINO Karavanas KUPISKYJE _2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *