Savivaldybėje įvyko antroji diskusija dėl buvusių kareivinių teritorijos pritaikymo verslui 2015-02-10

Vasario 9 d. Kupiškio rajono savivaldybėje antrą kartą rinkosi verslininkai, kurie kartu su Savivaldybės bei Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadovybe diskutavo apie buvusių kareivinių teritorijos pritaikymą verslui. Į diskusiją atvyko tik trys rajono verslininkai – Zigmantas Aleksandravičius, Augenijus Cecevičius ir Bronislavas Domža. Savivaldybės administracijos direktorius Žilvinas Aukštikalnis išsakė keletą idėjų, kokios įstaigos galėtų būti įrengtos šioje teritorijoje. Vis dėlto, direktorius neslėpė, kad prieš pradėdama rengti projektus Savivaldybė siekia surasti potencialių investuotojų, kurie galėtų čia vykdyti savo veiklą. Tuomet teritorijos diversifikavimo projektas būtų parengtas atsižvelgiant į tokių verslininkų poreikius.

Šiuo klausimu verslininkų nuomonės išsiskyrė – vieni teigė, kad tai būtų palanki vieta įkurti jaunų verslininkų inkubatorių, tuo tarpu kiti tvirtino, kad dėl savo lokacijos ši vieta galėtų pritraukti stambių investuotojų iš kitų miestų. Visi verslininkai sutarė, kad ši teritorija, esanti netoli miesto centro, nėra tinkama gamybai. Taip pat kilo idėja čia įrengti pramogų zoną, tačiau šis siūlymas atkrito dėl kupiškėnų finansinių galimybių ribotumo – rajone didelis nedarbas, nemaža dalis gyventojų gauna minimalų darbo užmokestį, todėl tokią vietą išlaikyti verslininkams šiuo metu Kupiškyje būtų nuostolinga.

Diskusijos metu buvo kalbama ir apie buvusios RSO teritorijos panaudojimą. Nors šiuo metu visi ten esantys sklypai jau yra išnuomoti, verslininkai iškėlė klausimą, ar yra nustatyti kokie terminai, apribojimai ar sankcijos investuotojams, kurie išnuomojo šiuos sklypus, kad per tam tikrą laikotarpį jie privalėtų teritorijoje įvykdyti tam tikrus įsipareigojimus. Kupiškio rajono meras Jonas Jarutis atsakė, kad nors Kupiškio rajono savivaldybės taryba buvo įtraukusi tokius apribojimus, žemės nuomos sutartis rengia ir žemę nuomoja ne Savivaldybė, kuri gali parengti tik detaliuosius planus ir suformuoti sklypus, bet Nacionalinė žemės tarnyba, kuri žemės nuomos sutartis rengia atsižvelgdama į žemės nuomos įstatymą. Dėl to minėti apribojimai buvo išbraukti iš nuomos sutarčių.

Kadangi konkrečių pasiūlymų nebuvo sulaukta, artimiausiu metu bus organizuojamas dar vienas panašus susitikimas–diskusija.

atsisiųsti

Informacijos šaltinis: Kupiškio r. savivaldybė

Informaciją parengė: Ieva Žiogienė (8 459) 35521

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *