Kupiškyje skambėjo I Tarptautinis konkursas „Liepsnojantys akordeonai 2015“

Kupiškyje skambėjo I Tarptautinis konkursas „Liepsnojantys akordeonai 2015“

Vasario 20 d. Kupiškio meno mokykloje buvo neeilinė diena. Vyko I tarptautinis akordeonistų konkursas „Liepsnojantys akordeonai 2015“, skirtas vasario 16 – ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Dalyvavo virš 70 mokinių iš Biržų, Panevėžio, Pasvalio, Vievio, Vilniaus, Naujosios Vilnios, Garliavos, Zarasų, Dusetų, Utenos ir iš Latvijos respublikos Rygos, Daugpilio muzikos, meno mokyklų, koledžų.

Renginį pradėjusi mokyklos direktorė Daiva Šakickienė palinkėjo visiems dalyviams sėkmės, ištvermės ir geros nuotaikos. Susirinkusius mokinius, mokytojus, jų tėvus, klausytojus pasveikino Kupiškio rajono kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Rimantas Jocius. Žiūrovai labai šiltai sutiko mažuosius renginio dalyvius, kurie pradėjo konkursą. Dalyvius vertino tarptautinė žiuri komisija, kuriai vadovavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Eduardas Gabnys. Visi solistai bei įvairios sudėties ansambliai buvo skirstomi pagal 7 amžiaus kategorijas. Jau po pietų pertraukos susirinkusieji išgirdo pirmųjų kategorijų laureatų pavardes. Iki 10 metų amžiaus A grupėje I vietą ir rėmėjų prizą laimėjo Jaunius Čibiras iš Naujosios Vilnios muzikos mokyklos ( mokytoja Elena Berezina). Gausioje B amžiaus kategorijoje iki 13 metų – Grand Prix taurę ir 50 eurų piniginį prizą į namus išsivežė Ernestas Čižas iš Vievio meno mokyklos (mokytoja Sigutė Gervienė). I vietos laureato diplomą ir kredito unijos „Kupiškėnų taupa“ įsteigtą piniginį prizą „Geriausiam akordeonistui kupiškėnui“ laimėjo Rusnė Baliūnaitė (mokytoja Genovaitė Bartaševičienė). C kategorijos iki 16 metų Grand prix nugalėtoju paskelbtas Lukas Petrovas iš Ukmergės meno mokyklos (mokytojas Valentinas Pliskus). Rėmėjo Kupiškio darbdavių klubo įsteigtas piniginis prizas atiteko Kupiškio meno mokyklos 6 klasės mokinei I vietos laimėtojai Kotrynai Žemaitytei (mokytoja Genovaitė Bartaševičienė). D kategorijos iki 18 metų Grand prix taurę ir piniginį prizą pelnė Domantas Zubrickis iš Ukmergės meno mokyklos (mokytojas Valentinas Pliskus). Ansamblių kategorijoje jauniausi I vietos laimėtojai – mišrus ansamblis: Karolis Kamsiukas, Domas Jurevičius, Eva Baltrūnaitė iš Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos (mokytoja Ala Fetingienė). Vyresniųjų grupėje I vietą ir specialų rėmėjų prizą laimėjo akordeonistų duetas: Ernestas Čižas ir Rūta Jukavičiūtė  iš Vievio meno mokyklos (mokytoja Sigutė Gervienė). Vyriausiųjų ansamblių dalyvių  kategorijoje komisijos, žiūrovų simpatijų ir specialų rėmėjų prizą pelnė akordeonistų kvintetas iš Ukmergės meno mokyklos (mokytojas Valentinas Pliskus).

Į namus dalyviai išsivežė daug pažintinės informacijos apie Kupiškio lankytinas vietas iš Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centro gautų leidinių. Beje 3 geriausieji vasarą sugrįš prie Kupiškio marių kartu su tėveliais, nes Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centras įteikė kvietimus apsilankyti Vandens ir sniego parke Aukštupėnų poilsiavietėje.

Pirmą kartą mokiniai ir mokytojai, apsilankę Kupiškyje, turėjo galimybę susipažinti su šio krašto istorija etnografijos muziejuje, pasigėrėti miesto panorama iš mūsų šventovės bokšto.

Konkursas baigėsi, liko tik nuotraukose įamžintos nepakartojamos akimirkos.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems rėmėjams, be kurių šis renginys nebūtų taip sklandžiai pavykęs.

 Konkurso 'Liepsnojantys akordeonai 2015' laureatai su vertinimo komisijos nariais ir rėmėjais Geriausio akordeonisto kupiškėno prizo laimėtoja RUSNĖ BALIŪNAITĖ Kupiškio meno mokyklos direktorė Daiva Šakickienė su akordeono mokytoja Genovaite Bartaševičiene

 Kupiškio meno mokykla

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *