Panevėžiečiams ir svečiams – naujausių spektaklių kolekcija

GERIAUSIĄ  FESTIVALIO  SPEKTAKLĮ  RINKS  ŽIŪROVAI

Panevėžys dar kartą patvirtins Teatrų miesto vardą, – renginių įvairove ir gausa garsėjantis Kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai 2016 m. vasario 11– gegužės 4 dienomis panevėžiečius ir visą Aukštaitijos kraštą kviečia į Lietuvos profesionalių teatrų festivalį „PREMJEROS“ .  

Panevėžiečiams – naujausių spektaklių kolekcija

Septyni šalies teatrai startuos Aukštaitijos sostinėje Panevėžio bendruomenių rūmuose ir savo spektaklius pristatys žiūrovų verdiktui. Lietuvos profesionalūs teatrai mielai atsiliepė į festivalio organizatorių kvietimą, o nuo vasario mėn. reikliam, išprususiam Panevėžio žiūrovui atveža pačius naujausius, patraukliausius įvairaus žanro pastatymus.

Vasario 11 d. 10 val. Festivalis atidaromas Kelmės mažojo teatro premjeriniu spektakliu visai šeimai –  Petro Lisausko “Burbognomai” (didžioji salė)

Vasario 23 d. 18 val. – Alytaus  miesto dramos teatro premjera – monospektaklis “ŽuvėdPRA” (Vaidina Vaidas PRAspaliauskas), rež. Andra Virbičianskienė (mažoji salė)

Kovo 15 d. 18 val. Lietuvos rusų dramos teatras pakvies į dviejų dalių muzikinį plastinį spektaklį – Nizami Gandževi „Septynios gražuolės“, rež. Jonas Vaitkus (didžioji salė)

Balandžio 12 d. 18 val. panevėžiečiams suteikiama puiki proga išvysti Klaipėdos valstybinio dramos teatro premjerą – Henriko Ibseno dramą “Laukinė antis”, rež. Ramutis Rimeikis (didžioji salė)

Balandžio 19 d. 18 val. į savo premjerą – Balio Latėno režisuotą Robero Toma pjesę “Aštuonios mylinčios moterys” pakvies Valstybinis Jaunimo dramos teatras ( Vilnius)              (didžioji salė)

 balandžio 26 d. 18 val. kaimynai, Šiaulių valstybinis dramos teatras atveža šviežiausią pastatymą, kurio dar nematė net šiauliečiai – tai Petro Vaičiūno satyrinis groteskas „Patriotai“ (N-14) (didžioji salė)

Gegužės 4 d. 18 val. festivalį vainikuos Vilniaus Mažojo teatro premjera – Paulinos Pukytės „Bedalis ir Labdarys“, rež. Gabrielė Tuminaitė. Dėmesio, spektaklis tik suaugusiesiems (N-16), jame skambės nenorminė leksika (didžioji salė)

Pirmasis tokio pobūdžio teatrų festivalis

“Iki šiol apie tokio festivalio reikalingumą miestui būdavo pakalbama, tačiau taip ir likdavo tik ateities vizija“ – teigia „Premjerų” idėjos autorius ir vienas rengėjų – Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų kultūrinių renginių organizatorius Remigijus Gudonis, savo gyvenimą su teatru siejantis ne vienerius metus.

„ Miestelėnus džiugina J. Miltinio dramos teatro spektakliai, bet Panevėžio miesto gyventojai menkai žino kokie kiti profesionalūs teatrai yra Lietuvoje, kokius spektaklius jie rodo, kokie kūrėjai yra pripažinti kuriantys ne tik mūsų šalyje bet ir užsienyje.  Trūksta teatro žanro profesionalaus meno sklaidos, o įstaigos funkcijose tai numatyta, tai stengsiuosi dar paįvairinti rūmų veiklą naujais renginiais. Kaip alternatyvą pramoginiam žanrui, kurio apstu mūsų scenose, organizatoriai pateiks Aukštaitijos krašto žiūrovams kitokį teatrą ir supažindins su  profesionalių Lietuvos teatrų naujausiais pastatymais“- kalbėjo organizatorius.

Profesionalių teatrų festivalyje „Premjeros” nebus vadinamosios „kompetentingos profesionalų teatro kritikų komisijos“, – vieninteliai spektaklių vertintojai ir teisėjai bus ŽIŪROVAI, kurie ir išrinks labiausiai jiems patikusį spektaklį.

Festivalio uždarymo metu, geriausio spektaklio kūrybinei grupei bus įteiktas pagrindinis prizas, kurį įteiks organizatoriai ir rėmėjai.

Kviečiame lankytis.

Organizatoriai

 

Iliustracija – scena iš ….spektaklio ….

 

Nes rytoj viksas gali būti kitaip

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *