Miesto meno festivalis „Stichijos“ Liepos 6 d. Uošvės Liežuvio saloje

Kviečiame apsilankyti ir pamėgti mus https://www.facebook.com/Festivalis-Stichijos-588049728033199/?notif_t=page_fan&notif_id=1465542350478730

KODĖL GIMSTA FESTIVALIS

Profesionalaus meno festivaliai, įvairūs menininkų kūrybiniai sambūriai, inovatyvūs judėjimai koncentruojasi kelių didžiųjų miestų ribose. Kupiškio miesto menininkus ir kitus iniciatyvius bendruomenės narius suvienijo ambicinga idėja tapti šiaurės Aukštaitijos kūrybininkų traukos centru.

Mus įkvepia:

  1. Idėjinių bendraminčių savanorių organizatorių grupė;

  2. Fantastiškos Kupiškio marios, Uošvės liežuvio sala, Aukštupėnų piliakalnis ir kt.;

  3. Itin patogi mūsų geografinė padėtis ( visi kaimynai – vos 40 km. atstumu);

  4. Savivaldybės administracijos realus palaikymas.

KODĖL „STICHIJOS“

Festivalio ašis – konceptualusis menas, įvairiapusiškai atspindintis keturis pamatinius gamtos elementus – Vandenį, Orą, Ugnį ir Žemę, kuriuos sujungti gali tik penktasis elementas – Žmogus. Žmogus – stichijų tarnas ir valdovas, gebantis įžvelgti giluminę prasmę gamtos gaivaluose ir pajungti visas stichijas savo poreikiams. Taipogi festivalio tikslas – per meną, kūrybą ir pažinimą propaguoti  tolerancijos idėją – kaip vienintelę galimybę sujungti visiškai skirtingos prigimties elementus vienam prasminiam tikslui.

KĄ VEIKSIM

Festivalio erdvė bus suskirstyta į keturias zonas. Kiekviena zona skirta atitinkamai stichijai, jose vyks pažintiniai, edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės, meninės akcijos, performansai, diskusijos, parodos, improvizuotose pačių menininkų sukurtose scenose vyks skirtingų žanrų muzikos koncertai. Kiekvienas žiūrovas turės galimybę keliaudamas iš vienos zonos į kitą išbandyti save, tapti kūrėju, reikšti nuomonę diskusijose, mokytis ar tiesiog stebėti meninius procesus.

VANDENS ARBA GYVYBINGŲ POTYRIŲ ZONA

Vanduo mitologiškai yra visko pradžia, šaknų pažinimas, gyvybingumo palaikymas. Pažintinės paskaitos ir diskusijos, muzikinės improvizacijos, savos kūrybos dainos ir eilės…  Improvizuota scena ant tilto, pramogos, susijusios su vandeniu, dailė ant vandens, vandens čiuožykla ir t.t.

ORO ARBA MEDITACINIŲ POTYRIŲ ZONA

Ramybės atmosfera, jogos, rytietiškų kovos menų pamokos, saviugdos, filosofijos ir psichologijos paskaitos, aitvarų gamyba bei leidimas, dailė ant kūno, pokalbiai su menininkais ir kūrybinės dirbtuvės. Improvizuotoje scenoje miške, dekoruotame neoninėmis dekoracijomis, gros alternatyviosios muzikos atstovai, bardai. Mus stebės dronai…

ŽEMĖS ARBA ESTETINIŲ POTYRIŲ ZONA

Žemė – vandens ir oro priešprieša, materialumas, kūniškumas. Sveika gyvensena, ekologija, žemės menai. Pagrindinis akcentas – skulptūros iš durpių briketų bei mandalos iš gamtinių medžiagų – šiaudų, šakų, kankorėžių ir pan. Iš gamtinių medžiagų sukurtoje scenoje savo kūrybą pristatys populiariosios muzikos atlikėjai.

UGNIES ARBA EKSTREMALIŲ POTYRIŲ ZONA

Ugnis – tai  įkvėpimas, motyvacija, permainos, pokyčiai, kūrybinis mąstymas, inovacijos, eksperimentai, naujosios technologijos. Energetiškai aktyviausioje zonoje bus kuriami šviečiantys paveikslai, karaliaus ugnies žonglieriai, fakyrai, baikeriai, rokas, eksperimentinės muzikos grupės…

PENKTOJI CENTRINĖ TOLERANCIJOS ZONA

Vakare susitiksime bendroje Tolerancijos scenoje.  Visos prigimtinės stichijos susijungs vienoje erdvėje.  Festivalį vainikuos visų žanrų superžvaigždžių koncertas, vidurnaktį pasitiksime su ugnies, vandens ir oro šou, po vidurnakčio – įspūdinga diskoteka su emuliatoriumi.

festivalis-STICHIJOS-Kupiškyje-1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *