Nemokamas seminaras Panevėžyje „Galimybės Lietuvos regionams: investicijos ir ateities pramonė“

Š.m. rugsėjo 29 d. Panevėžyje (Viešbučio  „Romantic“ (Kranto g. 24) konferencijų salė, 13 val.) vyks Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuojamas  seminaras „Galimybės Lietuvos regionams: investicijos ir ateities pramonė“. Tai antrasis regioninių seminarų, kuriais siekiama  kuo plačiau informuoti  apie naujus investicijų šaltinius ir platformas, galinčias pritraukti  investuotojus ar padėti parengti investicinius projektus, ciklo renginys.  Pirmasis seminaras  jau įvyko Marijampolėje, spalio-lapkričio mėnesiais renginiai, kuriuose laukiami  regionų verslo, savivaldos, akademinių institucijų atstovai, vyks Kaune, Mažeikiuose ir Klaipėdoje.

Seminare bus pristatytos dvi galimybių regionams kryptys. Viena jų – Europos Komisijos inicijuotas Investicijų planas Europai, kurio tikslas – per trejus metus sutelkti ne mažiau kaip 315 mlrd. eurų naujų investicijų, padėti lėšas nukreipti į investicinius projektus ir sukurti investicijoms palankią aplinką. Šiam planui įgyvendinti buvo sukurtas Europos strateginių investicijų fondas, Europos investicinių projektų portalas bei Europos investicijų konsultacinis centras. Strateginių investicijų fonde numatytas finansavimas projektams, kurių finansavimas rinkos sąlygomis būtų neįmanomas ar labai sudėtingas,  numatytos galimybės derinti Strateginių investicijų fondo ir Lietuvai įprastesnių struktūrinių fondų finansavimą. Iš šio fondo finansavimą jau yra gavusios ir Lietuvos įmonės.

Ne mažiau svarbi sritis regionų plėtrai – dėl technologinės pažangos ir globalizacijos procesų vykstantys pramonės pokyčiai. Tai – iššūkiai tiek globaliam, tiek vietos verslui. Su ketvirtąja pramonės revoliucija („Pramonė 4.0“) siejamos inovacijos jau dabar keičia viso pasaulio pramonę, todėl Lietuvos įmonėms itin svarbus toliaregiškas požiūris ir tinkamas pasirengimas  technologijų naujovėms. Renginiuose bus aptariami radikalūs gamybos spartos, masto, vertės grandinių perorientavimo pokyčiai,  būtini  glaudesni nauji ryšiai tarp aukštojo mokslo ir verslo, naujos sąsajos tarp didelių ir mažesnių įmonių bei svarbūs nauji  pokyčiai, laukiantys  darbo rinkos bei aplinkos, kvalifikacijų, švietimo ir mokymo, įmonių ir darbuotojų sutartinių santykių ir darbo metodų.

Seminaras bus tiesiogiai transliuojamas Facebook tinkle.

 

 

0929 Investicijos verslui_programa_Panevežys-page-001 (1)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *