Puponių kaimo bendruomenės projekto „Dainos namai – erdvė bendrauti, pažinti, sveikti“ baigiamasis renginys sukvietė į Puponis

izic38606unnamediqybyd608

Projektą finansuoja: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Lapkričio 27 d. Puponių kaimo bendruomenės namuose vėl gausiai šurmuliavo žmonės. Vyko projekto „Dainos namai – erdvė bendrauti, pažinti, sveikti“ baigiamasis renginys, į kurį atvyko Etninės globos tarybos narys, Aukštaitijos etninės kultūros globos pirmininko pavaduotojas Jonas Vaiškūnas, folkloro ansamblio „Aidi ataidi“ dainininkai iš Vilniaus, projekto partnerė Vilija Morkūnaitė, kaimo bendruomenės pirmininkė Laima Ramanauskienė, sodiečiai ir svečiai iš toliau.

Projekto partnerė V. Morkūnaitė papasakojo apie projektą, kuris buvo sukurtas ir sumanytas todėl, kad atsirastų sąlygos dažniau visiems susirinkti, pasibūti, padainuoti ir prisiminti, kas mūsų protėvių gražaus palikta ir į tą paveldo skrynelę sudėta.

Bendruomenės vadovė L.Ramanauskienė apžvelgė visus keturis renginius, įdomesnius jų momentus nuotraukose, papasakojo apie išleistą puponiečių dainų knygelę, iš kurios bus galima mokytis žodžių.

Projekto vykdymo metu buvo sukurta edukacinė programa „Dainuoji dainą – ramini širdį“.

Etninės globos tarybos narys, Aukštaitijos etninės kultūros globos tarybos pirmininko pavaduotojas Jonas Vaiškūnas sakė, kad toks projektas, kokį vykdė visi šio kaimo bendruomenės žmonės, labai svarbus, padeda saugoti lietuvių kalbą, nes kai kalba nevartojama, kai ji nepereina į dainavimą, į tradicijos lygį, dažnai išsigimsta. Kai suskamba daina, tai ji dažnai tampa bendru ją perteikiančių žmonių jausmu, kuris padeda išsaugoti ir puoselėti seniausią mūsų kalbą, seniausią metodologiją ir visus savo tapatybės bruožus.

IMG_2258 IMG_2281 IMG_2295 IMG_2300 IMG_2313

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *